Trwa ładowanie...
d1aqabj

Joanna Schmidt skazana za próbę wwiezienia w bagażniku Pawła Kasprzaka

Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia skazał Joannę Schmidt (obecnie Mihułkę) na 1500 zł grzywny - pisze portal wPolityce.pl. Posłanka próbowała nielegalnie wwieźć na teren Sejmu szefa Obywateli RP. Ukryła go w bagażniku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Mihułka (wcześniej Schmidt) odwołała się od decyzji sądu
Joanna Mihułka (wcześniej Schmidt) odwołała się od decyzji sądu (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1aqabj

Obrońca Joanny Mihułki (poprzednio: Schmidt) złożył sprzeciw od wyroku warszawskiego sądu. Jak pisze portal wPolityce.pl, posłanka oprócz 1500 zł grzywny została zobowiązana do pokrycia dwóch mniejszych opłat na łączną kwotę 220 zł.

Policja twierdzi, że kilkukrotnie wzywała parlamentarzystkę na przesłuchania w tej sprawie, bezskutecznie. - Po wykonaniu wszelkich możliwych czynności materiały tej sprawy zostały przekazane do Sądu Rejonowego m.st. Warszawy - powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Posłanka w lipcu 2018 r. próbowała wwieźć w bagażniku na teren Sejmu dwie osoby protestujące przed gmachem parlamentu. Oficer Centralnego Biura Śledczego Jacek Wrona złożył do warszawskiej prokuratury okręgowej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

d1aqabj

W studiu Telewizji WP Paweł Kasprzak był pytany o to, czy nie uważa, że takie zachowanie było "głupie". - Dlaczego "głupota"? Głupie jest to, co wyrabia od 2 lat marszałek Kuchciński. To łamanie podstawowych praw obywatelskich - ripostował.

Zobacz także: Morawiecki chwali Kaczyńskiego. "Publiczny hołd”

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1aqabj

Podziel się opinią

Share
d1aqabj
d1aqabj
Więcej tematów