Trwa ładowanie...
d31vqrd

Petru, Schmidt i Scheuring-Wielgus z nową inicjatywą. Założą koło poselskie

Ryszard Petru złoży w piątek wniosek do marszałka Sejmu o powołanie koła poselskiego. W jego skład wejdą też byłe posłanki Nowoczesnej Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus.
Share
Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus złożą w piątek wniosek i założenie koła poselskiego
Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus złożą w piątek wniosek i założenie koła poselskiegoŹródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d31vqrd

Były lider i założyciel Nowoczesnej złoży w piątek do Marka Kuchcińskiego wniosek o powołanie koła poselskiego - podaje portal 300polityka.pl. Kryzys Ryszarda Petru w Nowoczesnej zaczął się na jesieni ub.r., kiedy przegrał z Katarzyną Lubnauer głosowanie na przewodniczącego partii. W styczniu b.r. przedstawił swój nowy projekt polityczny. To ponadpartyjne stowarzyszenie o nazwie "Plan Petru".

Z kolei Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schmidt odeszły na początku maja i od tego czasu pozostawały bezpartyjne. Pierwsza z nich swoje rozstanie argumentowała zakazem wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych.

"Nie mogę się zgodzić na sposób, w jaki dzisiaj traktowane są wartości Nowoczesnej i osoby, które na rzecz tych wartości pracują. Partyjniactwo nigdy nie miało być credo Nowoczesnej" - napisała z kolei w oświadczeniu Schmidt, komentując swoje odejście.

d31vqrd

Zobacz także: Bartłomiej Misiewicz skończył studia. Politycy złożyli mu życzenia

Źródło: 300polityka.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31vqrd

Podziel się opinią

Share
d31vqrd
d31vqrd
Więcej tematów