Trwa ładowanie...

Scheuring-Wielgus odchodzi z Nowoczesnej

Joanna Scheuring-Wielgus poinformowała, że pękła czerwona linia i odchodzi z Nowoczesnej. - Wczoraj dostałam zakaz wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych, to przeważyło o mojej decyzji - przyznała. Powiedziała także, jak zareagował mąż.

Scheuring-Wielgus odchodzi z NowoczesnejŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d435pb6
d435pb6

- Od kilku sekund to przeszłość. Właśnie poinformowałam świat, że odchodzę z Nowoczesnej - powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus w "Jeden na jeden” TVN24.

- Jak się gra w pewnej orkiestrze i każdy odpowiada za swój instrument, to nie można nagle gitary zamieniać na puzon, ponieważ orkiestra musi grać i w momencie, kiedy zmieniamy dyrygenta, to zespół zaczyna fałszować i nikt nie chce kupić biletów na koncert danego zespołu, a ja też nie chcę grać w takim zespole. Po prostu - mówiła.

Jak poinformowała była już posłanka Nowoczenej, decyzja nie była podjęta pod wpływem emocji. - To była przemyślana decyzja. Nie akceptuję fałszu, czerwona linia została przekroczona - powiedziała. - Czasami są takie momenty w życiu, kiedy trzeba podjąć właściwą decyzję i to jest ta właściwa decyzja - dodała.

Nie widzi się obecnie w żadnym innym klubie. - Absolutnie nigdy (nie przechodzę do Platformy Obywatelskiej), jestem w polityce przeciwko Platformie - zaznaczyła.

d435pb6

Przyznała też, że gdy podzieliła się swoją decyzją z mężem, ten powiedział: "Nareszcie!". O swojej decyzji poinformowała na Twitterze. Pokazała zdjecie przeciętej legitymacji partyjnej.

Lubnauer zaprzecza

- To nieprawda, że dostała zakaz wypowiadania się - powiedziała w Radiu Plus Katarzyna Lubnauer, komentując słowa Scheuring-Wielgus o zakazie wypowiadania się o niepełnosprawnych.

- Powiedziała tak, jak ona widzi swoją rzeczywistość - dodała. Przyznała także, że nie rozmawiała z nią o swoim odejściu. - Ogłosiła to w mediach - powiedziała Lubnauer.

d435pb6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d435pb6
Więcej tematów