Trwa ładowanie...
d48ortj

Wpłynęło zawiadomienie ws. Joanny Schmidt. Złożył je b. oficer CBŚ

Były oficer Centralnego Biura Śledczego Jacek Wrona złożył do warszawskiej prokuratury okręgowej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w sprawie Joanny Schmidt. Posłanka w środę wwiozła w bagażniku na teren Sejmu Pawła Kasprzaka i Wojciecha Kinasiewicza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oprócz Joanny Schmidt, do odpowiedzialności mogą zostać pociągnięci również funkcjonariusze SM
Oprócz Joanny Schmidt, do odpowiedzialności mogą zostać pociągnięci również funkcjonariusze SM (PAP, Fot: Rafał Guz)
d48ortj

Była posłanka Nowoczesnej "przemyciła" działaczy, by mogli uczestniczyć w proteście zorganizowanym przez Obywateli RP, KOD i Strajk Kobiet. W odpowiedzi Kancelaria Sejmu wprowadziła kontrole wszystkich samochodów wjeżdżających na teren.

W tej sprawie mogą zostać wyciągnięte również konsekwencje prawne. Były funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Jacek Wrona złożył bowiem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

"Dość już skrajnej nieodpowiedzialności i kpiny z bezpieczeństwa posłów i naszego państwa! Czas na konkretne kroki i odpowiedzialność dla prowokatorów i nieudaczników! Wszyscy won!" - czytamy na Twitterze oficera.

Zobacz także: Małgorzata Wassermann: "Nie jestem przywiązana do ław sejmowych"

Wrona twierdzi, że naruszony został m.in. artykuł 231 kodeksu karnego, który mówi o przekroczeniu uprawnień oraz niedopełnieniu obowiązków. W zawiadomieniu wspomina również o tym, że Kasprzak i Kinasiewicz "wielokrotnie kierowali do posłów PiS różnego rodzaju groźby", a mimo to funkcjonariusze Straży Marszałkowksiej pozwolili, by dostali się na teren Sejmu. Może to oznaczać, że również oni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48ortj

Podziel się opinią

Share

d48ortj

d48ortj
Więcej tematów