Qaqwqwrqw

CBOS: Prezydent Andrzej Duda liderem w rankingu zaufania Polaków

Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny cieszy się największym zaufaniem wśród polskich polityków - informuje Centrum Badania Opinii Społecznej. Na podium znalazł się także premier Mateusz Morawiecki oraz Paweł Kukiz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda cieszy się zaufaniem 66 proc. ankietowanych - poinformował CBOS
Prezydent Andrzej Duda cieszy się zaufaniem 66 proc. ankietowanych - poinformował CBOS (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
Qaqwqwrqw

Wśród Polaków największe zaufanie budzi Andrzej Duda. Prezydent wzbudza ufność u 66 proc. ankietowanych. Drugie miejsce z dwucyfrową stratą zajmuje Mateusz Morawiecki. Premier przywołuje pozytywne uczucia u 55 proc. rodaków. Na najniższym stopniu podium znaleźli się Paweł Kukiz i wicepremier ds. społecznych Beata Szydło. Oboje mogą liczyć na zaufanie 46 proc. osób - wynika z sondażu CBOS.

Infogram
Podziel się
Qaqwqwrqw

Piątą lokatę zajął minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Pozytywnie o liderze Solidarnej Polski wyraża się 45 proc. badanych. Tuż za nim jest Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. Może on liczyć na 43 proc. zaufanie, jednak spotyka się z równie dużą niechęcią (42 proc.).

Wśród parlamentarnej opozycji najwyższym, bo aż 27-proc. zaufaniem, cieszy się po raz kolejny lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Daje mu to 13. miejsce w zestawieniu. Na niższych pozycjach znalazł się Grzegorz Schetyna z zaufaniem na poziomie 22 proc. (z dwukrotnie wyższą nieufnością) oraz Katarzyna Lubnauer z 19 proc. wynikiem.

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: CBOS

Zobacz także: Władysław Teofil Bartoszewski nawiązuje do słów jego ojca: mamy obecnie całą armię „dyplomatołków”

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw