ycipk-2u4a2b

70. urodziny braci Kaczyńskich. Uroczysta msza na Wawelu

Najważniejsi politycy PiS wzięli udział w odprawionej przez abpa Marka Jędraszewskiego mszy świętej w katedrze na Wawelu. Nabożeństwo odbyło się w 70. rocznicę urodzin prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Wawelu stawili się członkowie rządu oraz prezydent Andrzej Duda
Na Wawelu stawili się członkowie rządu oraz prezydent Andrzej Duda (twitter.com, Fot: Prawo i Sprawiedliwość)
ycipk-2u4a2b

- Jak nie dziękować panu Bogu za piękną i pełną poświęcenia służbę najjaśniejszej Rzeczypospolitej ze strony prezydenta Lecha Kaczyńskiego, aż po jego ostatnie pragnienie serca uczczenia polskich oficerów zamordowanych w Katyniu w 70. rocznicę ich tragicznej śmierci - mówił podczas homilii abp Jędraszewski.

Metropolita krakowski wspomniał również o obecnych w katedrze politykach. - Jak nie modlić się dzisiaj za wszystkich, którym Boża opatrzność pozwala obecnie dzierżyć stery Rzeczypospolitej Polskiej, aby poprzez ich szczególne uwrażliwienie na sprawy społeczne naszego narodu, mogli budować cywilizację miłości, której celem jest poszanowanie każdej osoby ludzkiej - wyliczał.

ycipk-2u4a2b

18 czerwca 70. urodziny obchodzi prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Gdyby żył, obchodziłby je również jego brat bliźniak - Lech Kaczyński. Prezydent zginął w katastrofie rządowego samolotu 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

Zobacz także: Była minister w rządzie PiS z życzeniami dla Kaczyńskiego. Szczera do bólu

ycipk-2u4a2b

Politycy PiS zeszli również do wawelskiej krypty, gdzie znajduje się grobowiec pary prezydenckiej. Jarosław Kaczyński od kilku lat w ten sposób obchodzi dzień urodzin swoich i swojego brata. Nie inaczej było również dziś - prezes PiS w towarzystwie najważniejszych polityków partii złożył kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich.

Na Wawelu pojawili się m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, minister Zbigniew Ziobro, minister Elżbieta Witek, była szefowa rządu Beata Szydło, były szef MSWiA Joachim Brudziński, prezes TVP Jacek Kurski, prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.

ycipk-2u4a2b

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2u4a2b

ycipk-2u4a2b
ycipk-2u4a2b