Trwa ładowanie...

70. urodziny braci Kaczyńskich. Uroczysta msza na Wawelu

Najważniejsi politycy PiS wzięli udział w odprawionej przez abpa Marka Jędraszewskiego mszy świętej w katedrze na Wawelu. Nabożeństwo odbyło się w 70. rocznicę urodzin prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Share
Na Wawelu stawili się członkowie rządu oraz prezydent Andrzej Duda
Na Wawelu stawili się członkowie rządu oraz prezydent Andrzej DudaŹródło: twitter.com, Fot: Prawo i Sprawiedliwość
d740bko

- Jak nie dziękować panu Bogu za piękną i pełną poświęcenia służbę najjaśniejszej Rzeczypospolitej ze strony prezydenta Lecha Kaczyńskiego, aż po jego ostatnie pragnienie serca uczczenia polskich oficerów zamordowanych w Katyniu w 70. rocznicę ich tragicznej śmierci - mówił podczas homilii abp Jędraszewski.

Metropolita krakowski wspomniał również o obecnych w katedrze politykach. - Jak nie modlić się dzisiaj za wszystkich, którym Boża opatrzność pozwala obecnie dzierżyć stery Rzeczypospolitej Polskiej, aby poprzez ich szczególne uwrażliwienie na sprawy społeczne naszego narodu, mogli budować cywilizację miłości, której celem jest poszanowanie każdej osoby ludzkiej - wyliczał.

18 czerwca 70. urodziny obchodzi prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Gdyby żył, obchodziłby je również jego brat bliźniak - Lech Kaczyński. Prezydent zginął w katastrofie rządowego samolotu 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

d740bko

Zobacz także: Była minister w rządzie PiS z życzeniami dla Kaczyńskiego. Szczera do bólu

Politycy PiS zeszli również do wawelskiej krypty, gdzie znajduje się grobowiec pary prezydenckiej. Jarosław Kaczyński od kilku lat w ten sposób obchodzi dzień urodzin swoich i swojego brata. Nie inaczej było również dziś - prezes PiS w towarzystwie najważniejszych polityków partii złożył kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich.

d740bko

Na Wawelu pojawili się m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, minister Zbigniew Ziobro, minister Elżbieta Witek, była szefowa rządu Beata Szydło, były szef MSWiA Joachim Brudziński, prezes TVP Jacek Kurski, prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d740bko

Podziel się opinią

Share
d740bko
d740bko
Więcej tematów