Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński kończy 70 lat. To dla niego bolesny dzień

Jarosław Kaczyński odwiedzi we wtorek grób brata na Wawelu. Od kilku lat prezes PiS w ten sposób obchodzi dzień urodzin swoich i prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Share
Prezes PiS Jarosław Kaczyński na Wawelu w 9. rocznicę uroczystości pogrzebowych Lecha i Marii Kaczyńskich
Prezes PiS Jarosław Kaczyński na Wawelu w 9. rocznicę uroczystości pogrzebowych Lecha i Marii KaczyńskichŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Jakub Porzycki
d2q6284

Jak zdradzają współpracownicy prezesa PiS, po katastrofie smoleńskiej w kalendarzu Kaczyńskiego nie ma miejsca na wizyty gości w biurze i składanie kwiatów z okazji urodzin. To dzień, który zmusza szefa rządzącej partii do wspomnień tragicznej śmierci brata.

- Trochę jest to zrozumiałe, że pan prezes od tragicznej śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie lubi obchodzić urodzin. Wcale się temu nie dziwię. Pan prezes i tym razem będzie spokojnie przeżywał ten dzień - wyjaśnia w rozmowie z "Super Expressem" Adam Lipiński.

Chodzi o wyjazd do Krakowa, gdzie na Wawelu pochowano parę prezydencką. Wieczorem zostanie odprawiona w Katedrze uroczysta msza św. w 70. rocznicę urodzin zmarłego prezydenta.

d2q6284

Zobacz także: Jarosław Kaczyński premierem po wyborach? Komentatorzy nie wykluczają takiego scenariusza

Inni współpracownicy prezesa PiS zauważają, że na Nowogrodzkiej nigdy hucznie nie obchodzono urodzin najważniejszej osoby w partii, ale od dziewięciu lat to dzień wyjątkowo smutny.

d2q6284

"Albo się dzwoni, albo jedzie do Krakowa"

Politycy PiS mówią o żalu i rozpaczy. - Od śmierci brata urodziny są dla prezesa przykrym i bolesnym wydarzeniem - dodaje ważny polityk obozu Zjednoczonej Prawicy. Współpracownicy Kaczyńskiego zapewniają, że z okazji okrągłych, 70. urodzin prezesa nic szczególnego nie zostało przygotowane.

Inny działacz PiS tłumaczy reporterom natemat.pl, że w urodziny albo się do prezesa dzwoni, albo jedzie do Krakowa. - Tam można złożyć mu życzenia i pomodlić się w intencji jego brata. Wszystko skupia się w Krakowie - tłumaczy polityk rządzącego obozu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2q6284

Podziel się opinią

Share
d2q6284
d2q6284
Więcej tematów