Trwa ładowanie...
d4homcd

Zaplanowano spotkanie członków KRS. "Bez żadnego trybu"

"Zgodnie z poleceniem sędziego Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku Wiesława Johanna zapraszam na spotkanie" – napisano w mailu do członków KRS. Na razie nie zwołano pierwszego posiedzenia nowej Rady.
Share
Na początku marca rozpoczęła się kadencja nowo wybranych członków KRS
Na początku marca rozpoczęła się kadencja nowo wybranych członków KRSŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d4homcd

Spotkanie odbędzie się w środę 4 kwietnia o godz. 11. Jak napisano będzie to spotkanie członków, a nie posiedzenie KRS, bo to może zwołać pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf.

"Właśnie dostałem informację z biura KRS, że na polecenie członka rady Wiesława Johanna w siedzibie Rady odbędzie się spotkanie członków KRS. Rzecz jasna bez żadnego trybu" – napisał na Twitterze poseł PO Borys Budka.

Na początku marca rozpoczęła się kadencja nowo wybranych członków KRS. Na razie jednak nie doszło do pierwszego posiedzenia. Nowa Rada nie ma ani przewodniczącego, ani wiceprzewodniczącego. W tej sytuacji posiedzenie może zwołać Małgorzata Gersdorf.

d4homcd

Zobacz także: Polska polityka zagraniczna? Michał Kamiński: jesteśmy więźniami fobii prezesa PiS

O jak najszybsze zwołanie posiedzenia apeluje minister sprawiedliwość Zbigniew Ziobro. Natomiast Małgorzata Gersdorf zaznacza, że "zna swój ustawowy obowiązek i konsekwentnie deklaruje, że zwoła pierwsze posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa".

d4homcd

Podziel się opinią

Share
d4homcd
d4homcd
Więcej tematów