Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów 2019. Narada PiS na Nowogrodzkiej. Są czołowi politycy partii

W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości trwa narada partii. Po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych 2019 na Nowogrodzkiej pojawili się m.in. premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jacek Sasin.
Share
Po wynikach wyborów 2019 na Nowogrodzkiej pojawili się czołowi politycy PiS, aby podsumować wybory
Po wynikach wyborów 2019 na Nowogrodzkiej pojawili się czołowi politycy PiS, aby podsumować wyboryŹródło: East News, Fot: PIOTR MOLECKI
d3e0ik8

Na ul. Nowogrodzkiej w siedzibie PiS, po godz. 12 rozpoczęło się spotkanie sztabu wyborczego partii. Ma on podsumować wyniki wyborów parlamentarnych 2019 oraz kampanię wyborczą. Na naradzie pojawili się m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jacek Sasin, szef KPRM Michał Dworczyk, rzecznik rządu Piotr Muller oraz minister Paweł Szefernaker.

Narada PiS może być związana z niepewnym wynikiem wyborów partii w Senacie. Prawo i Sprawiedliwość oraz Kolacja Obywatelska uzyskały w wyższej izbie parlamentu po 48 mandatów. Trzech niezależnych kandydatów, którzy startowali z niezależnych komitetów, sympatyzują z opozycją, a jeden z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego. To daje wynik 51 do 49. Wciąż liczone są jednak głosy w jednym z okręgów, gdzie wygrał przedstawiciel KO.

d3e0ik8

Na spotkaniu pojawiła się również europosłanka Beata Szydło, który także była obecna w kampanii. Skomentowała cząstkowe, niepełne wyniki do Senatu. - Liczę, że uda się osiągnąć kompromis - taka jest rola rządzących. Wszystko zależy od opozycji. Jeśli są projekty i programy ważne dla Polski to można współpracować i próbować je przyjąć - powiedziała dziennikarzom.

PKW opublikowała wyniki wyborów 2019 z 99,49 proc. obwodowych komisji wyborczych. Wygrało je PiS z rezultatem 43,76 proc. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z 27,24 proc. głosów. Na Lewicę głosowało 12,52 proc. osób. Koalicja Polska PSL i Pawła Kukiza zdobyła 8,58 proc. Próg wyborczy przekroczyła również Konfederacja, na którą głos oddało 6,79 proc. wyborców.

Zobacz: Krzysztof Śmiszek w nerwach o wygranej PiS:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3e0ik8

Podziel się opinią

Share
d3e0ik8
d3e0ik8
Więcej tematów