Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów 2019. Wiemy, kiedy poznamy skład rządu

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Choć nie wszystkie głosy zostały policzone, wiadomo, że zwycięzcą jest PiS. - W ciągu 2-3 tygodni poznamy skład Rady Ministrów - powiedział rzecznik obecnego rządu Piotr Muller.
Share
Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Wkrótce poznamy skład nowego rządu
Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Wkrótce poznamy skład nowego rząduŹródło: East News, Fot: PIOTR MOLECKI
d21mlxx

Rzecznik rządu Piotr Muller powiedział, że w ciągu dwóch-trzech tygodni dowiemy się, jak będzie wyglądał skład nowej Rady Ministrów. - Jak standardowo przy powołaniu rządu - dodał.

Przypomniał, że prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił, że kandydatem na premiera będzie Mateusz Morawiecki.

W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie po godz. 12 rozpoczęło się spotkanie sztabu wyborczego, by podsumować kampanię wyborczą.

d21mlxx

W skali kraju wybory wygrał PiS. Jeszcze nie wszystkie głosy zostały policzone.

Zobacz: Wyniki wyborów 2019. Robert Winnicki ostro o TVP:

Wyniki wyborów 2019. Za miesiąc inauguracyjne posiedzenia Sejmu i Senatu

W wyborach wybraliśmy 460 posłów i 100 senatorów, którzy będą sprawować władzę przez najbliższe cztery lata. Według zapowiedzi PKW oficjalne wyniki poznamy we wtorek. Do głosowania w wyborach uprawnionych jest 30 111 281 wyborców. Wybory odbywały się w 27 415 obwodach głosowania, z czego 14 498 dostosowanych było dla osób z niepełnosprawnościami.

Ostateczne wyniki wyborów parlamentarnych 2019 poznamy najpóźniej we wtorek. Co po oficjalnych wynikach wyborów? Pierwsze posiedzenia Sejmu i Senatu zwołuje prezydent na dzień przypadający w ciągu 30 dni od dnia wyborów. Wynika z tego, że inauguracyjne posiedzenia odbędą się najpóźniej 12 listopada.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21mlxx

Podziel się opinią

Share
d21mlxx
d21mlxx
Więcej tematów