Narada za zamkniętymi drzwiami. Dziennikarze musieli opuścić salę
Dziś mija rok od rozpoczęcia pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę. I właśnie na dziś prezydent Andrzej Duda zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Według zapowiedzi mają zostać omówione bieżące wnioski dla bezpieczeństwa państwa związane z rosyjską agresją.
Prezydent Andrzej Duda zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Spotkanie odbywa się w Pałacu Prezydenckim. Zgodnie z planem, rozpoczęło się w południe.
Trwa ładowanie wpisu: facebook
Prezydent Andrzej Duda i szef MON Mariusz Błaszczak potwierdzili, że polskie czołgi Leopard trafiły już do Ukrainy. Prezydent zwrócił przy tym uwagę na nieobecność premiera Mateusza Morawieckiego, który pojechał do Kijowa.
- Uśmiecham się, że pojechał zawieźć tam nasze Leopardy jako pierwsze czołgi, które dotrą na Ukrainę z tej koalicyjnej pomocy czołgowej, w której od samego początku jesteśmy inicjatorem - wyjaśnił.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
"Nagle staliśmy się państwem frontowym". Politycy wspominają wybuch wojny
Dodał, że w związku z pojawieniem się "tych nowoczesnych czołgów na ukraińskiej ziemi", cieszy się, że "także palmę pierwszeństwa w tym zakresie dzierżymy". - I dobrze z tego punktu widzenia, że pan premier to dzisiaj realizuje, zwłaszcza, że dzisiaj, dzień nieprzypadkowy - rocznica rosyjskiej napaści na Ukrainę - powiedział prezydent.
Po krótkim wystąpieniu prezydenta i szefa MON dziennikarze zostali wyproszeni. Reszta spotkania odbywa się za zamkniętymi drzwiami.
"Bieżące wnioski dla bezpieczeństwa państwa"
"Na posiedzeniu Rady omówione zostaną bieżące wnioski dla bezpieczeństwa państwa związane z rosyjską inwazją na Ukrainę, także w kontekście konsultacji prezydentów Polski i USA oraz nadzwyczajnego szczytu Bukaresztańskiej Dziewiątki" - poinformowało wcześniej Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.
Rada Bezpieczeństwa Narodowego to organ doradczy prezydenta RP w zakresie wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa.
Bierze w niej udział prezydent Andrzej Duda, szef BBN Jacek Siewiera, szef Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz, marszałkowie Sejmu i Senatu Elżbieta Witek i Tomasz Grodzki, szef MON Mariusz Błaszczak oraz szef MSWiA Mariusz Kamiński.
Do Pałacu Prezydenckiego przybyli też m.in. szef klubu PiS Ryszard Terlecki, szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski, wiceszef PO Tomasz Siemoniak, poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski, poseł Krzysztof Bosak z Konfederacji, poseł Polski 2050 Paweł Zalewski.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Posiedzenia Rady zwołuje prezydent, określając jednocześnie ich tematykę.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Mamy potwierdzenie. Polska przekazała Ukrainie Leopardy
WP Wiadomości na:
Wyłączono komentarze
Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.
Redakcja Wirtualnej Polski