Trwa ładowanie...

Warszawa. Pomnik Jezusa z tęczową flagą. Jest oświadczenie Zgromadzenia Księży Misjonarzy

Warszawa. Po nocnej akcji z tęczowymi flagami pojawiło się kolejne oświadczenie. Tym razem Zgromadzenie Księży Misjonarzy twierdzi, że doszło do "profanacji figury Jezusa".
Share
Warszawa. Pomnik Jezusa z tęczową flagą. Kolejne zarzuty o profanację
Warszawa. Pomnik Jezusa z tęczową flagą. Kolejne zarzuty o profanacjęŹródło: Facebook JohnBoB & Sophie Art
d2c64rp

"Profanacja figury Chrystusa przed kościołem św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie napełniła bólem parafian i mieszkańców stolicy" - czytamy w oświadczeniu Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Komunikat został podpisany przez ks. Kryspina Banko.

"Swoje oburzenie za ten niewytłumaczalny akt wyrażają również księża ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy posługujący od czterech wieków w tamtejszej świątyni. W tym trudnym dla nas wszystkich doświadczeniu, modlimy się o nawrócenie sumień i serc" - dodano w liście.

Zobacz też: PiS dostrzegł problem kopalń. Balcerowicz komentuje plan Sasina

Warszawa. Nocna akcja z udziałem tęczowych flag

W nocy z wtorku na środę na kilku warszawskich pomnikach - m.in. Jezusa Chrystusa przed Bazyliką Świętego Krzyża, Syrenki Warszawskiej oraz Józefa Piłsudskiego - pojawiły się tęczowe flagi. Za akcją stoją takie formacje jak: Gang Samzamęt, Stop Bzdurom oraz Poetka. Żaden z pomników nie został zniszczony.

d2c64rp

Poza flagami na pomnikach przyklejone zostały również kartki z manifestem organizatorów. "To jest szturm! To tęcza. To atak! Postanowiłyśmy działać. Tak długo jak będę się bać trzymać cię za rękę. Tak długo aż nie zniknie z naszych ulic ostatnia homofobiczna furgonetka. To nasza manifestacja odmienności – ta tęcza. Tak długo jak flaga będzie kogoś gorszyć i będzie 'niestosowna', tak długo uroczyście przyrzekamy – prowokować".

Beata Szydło i Mateusz Morawiecki komentują. "Profanacja"

Do sprawy odniosła się Beata Szydło. "Działacze LGBT domagają się szacunku dla siebie, tymczasem okazuje się, że nie mają żadnego szacunku dla miejsc i pomników świętych dla Polaków" - czytamy we wpisie na Twitterze.

Wcześniej głos zabrał premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu stwierdził, że "granice zostały przekroczone". "Zbezczeszczona figura Jezusa z Krakowskiego Przedmieścia to nie tylko symbol religijny, ale świadek dramatycznej historii stolicy. Tej samej Warszawy, która ucierpiała z rąk ludzi, którzy nie tolerowali innej wizji świata, niż ich własna" - czytamy we wpisie Morawieckiego.

Pojawiło się również oświadczenie kardynała Kazimierza Nycza. Duchowny ocenił, że flaga na pomniku Jezusa Chrystusa przed Bazyliką Świętego Krzyża w Warszawie to "profanacja, która spowodowała ból ludzi wierzących".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2c64rp

Podziel się opinią

Share
d2c64rp
d2c64rp
Więcej tematów