Trwa ładowanie...
d1laojn

"Tylko nie mów nikomu". Poseł PiS: walczą z Kościołem, a nie pedofilią

Wykorzystanie przypadków molestowania dzieci przez księży do walki z Kościołem zarzuca opozycji poseł PiS Jan Dziedziczak. - Podniesienie kar pomoże rozwiązać problem - stwierdza, komentując debatę po filmie "Tylko nie mów nikomu".
Share
Poseł PiS Jan Dziedziczak o dyskusji po filmie "Tylko nie mów nikomu"
Poseł PiS Jan Dziedziczak o dyskusji po filmie "Tylko nie mów nikomu"Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Maciek Jaźwiecki
d1laojn

- Trzeba wyraźnie zapytać; czy walczymy z pedofilią, czy walczymy z Kościołem katolickim za pomocą pedofilii? Jako Prawo i Sprawiedliwość wybieramy to pierwsze i podnosimy kary za takie przestępstwa - mówił Jan Dziedziczak na antenie Polskiego Radia 24.

Prowadząca rozmowę zaznaczyła, że bardziej dotkliwe kary na nic się nie zdadzą, jeśli przypadki molestowania dzieci będą skrzętnie ukrywane. - Rozwiązania prawne, które wprowadzamy pozwolą reagować także w takich sprawach - odpowiedział były wiceszef MSZ.

- Trzeba z pedofilią walczyć w każdym środowisku. Pedofilia jest odrażającą zbrodnią - dodał, przypominając sprawę reżysera Romana Polańskiego.

d1laojn

Zobacz także: Burza wokół Stanisława Piotrowicza. Rzecznik rządu reaguje

"Zaciekły antypolonizm"

Dziedziczak odniósł się do napaści na polskiego ambsadora w Izraelu. - Atak na Marka Magierowskiego to przejaw zaciekłego antypolonizmu, który obecny jest w części społeczności Izraela - ocenił.

d1laojn

- Jednak premier Izraela już rok temu zauważył, że trzeba walczyć nie tylko z antysemityzmem, ale również antypolonizmem. To była pierwsza taka deklaracja ze strony izraelskich władz - zauważył poseł PiS.

#OczekujeReakcji - "Tylko nie mów nikomu"

Film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" to nie atak na Kościół, a atak na bandytów, którzy wykorzystali Kościół do popełniania przestępstw. Wystarczyło kilka godzin, aby zareagowali politycy i hierarchowie. Tym razem nie może skończyć się na kilkudniowej pamięci. Film Sekielskiego musi spowodować konkretne decyzje.

d1laojn

W ramach akcji Wirtualnej Polski #OczekujeReakcji pytamy, jakich decyzji i od kogo oczekują rodacy. Do naszej akcji "Obejrzałam/em film Sekielskiego. Oczekuję stanowczej reakcji!" możecie dołączyć TUTAJ.

Film Tomasza i Marka Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w polskim Kościele premierowo pokaże Telewizja WP. Pierwsza emisja w czwartek, 16 maja, o godzinie 23.00. Kolejne w piątek i niedzielę.

Telewizja WP jest dostępna naziemnie na ósmym multipleksie (MUX8), na platformie NC+ (kanał: 73) oraz w kablówkach, m.in.: UPC (kanał 116/158), Vectra (128), Multimedia (38), Netia (30), Inea (28), Toya (25) i wielu innych.

d1laojn

Podziel się opinią

Share
d1laojn
d1laojn
Więcej tematów