Trwa ładowanie...
d2qyn79

"Tylko nie mów nikomu". Kardynał Nycz: przepraszam osoby pokrzywdzone

Kardynał Nycz obejrzał "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich. - Każdy kadr, każda scena, każda historia opowiedziana w tym filmie wbija w fotel. Poruszyła mnie ogromna tragedia, ogromny ból osób skrzywdzonych - przyznał kościelny hierarcha. Tymczasem zwołano pilną naradę Konferencji Episkopatu Polski, która ma się odbyć już wkrótce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kardynał Nycz obejrzał "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich
Kardynał Nycz obejrzał "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich (East News)
d2qyn79

Kardynał Kazimierz Nycz przyznał w wywiadzie dla portalu Onet.pl i dla "Rzeczpospolitej", że bardzo przeżył film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu".

- Jako metropolita warszawski, jako kapłan i jako człowiek przepraszam osoby pokrzywdzone za ból, łzy, za cierpienie. Każdy kadr, każda scena, każda historia opowiedziana w tym filmie wbija w fotel. Poruszyła mnie ogromna tragedia, ogromny ból osób skrzywdzonych - powiedział kardynał Nycz.

Duchowny podkreślił, że nigdy nie był świadkiem konfrontacji osoby pokrzywdzonej ze sprawcą. - Te dwie sceny z filmu są wstrząsające, bardzo przygnębiające a także przerażające w reakcjach sprawców. Ciężko w ogóle o tym mówić. Modlę się gorąco o cud uzdrowienia dla osób pokrzywdzonych - zaznaczył Nycz.

d2qyn79

Zobacz także: Rzecznik rządu pytana o film Sekielskiego. Doszło do ostrej wymiany zdań w studiu

Pilna narada Konferencji Episkopatu Polski

"Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwołał zebranie Rady Stałej KEP, którego głównym tematem będą dalsze działania Kościoła w Polsce ws. ochrony nieletnich. Spotkanie odbędzie się 22 maja w Warszawie" - czytamy w komunikacie KEP.

d2qyn79

Wcześniej abp Stanisław Gądecki podziękował Tomaszowi Sekielskiemu. - Ze wzruszeniem i smutkiem obejrzałem dzisiaj film pana Sekielskiego, za który pragnę podziękować reżyserowi - powiedział w sobotę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

#OczekujeReakcji

Film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" przedstawia przypadki ofiar pedofilów w polskim Kościele. Wystarczyło kilka godzin, aby zareagowali politycy i hierarchowie. Tym razem nie może skończyć się na kilkudniowej pamięci. Film Sekielskiego musi spowodować konkretne decyzje.

d2qyn79

W ramach akcji Wirtualnej Polski #OczekujeReakcji pytamy, jakich decyzji i od kogo oczekują rodacy. Zachęcamy was, żebyście dołączyli - wystarczy kliknąć TUTAJ.

Film Tomasza i Marka Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele premierowo pokaże Telewizja WP. Pierwsza emisja w czwartek, 16 maja, o godzinie 23.00. Kolejne w piątek i niedzielę.

Telewizja WP jest dostępna naziemnie na ósmym multipleksie (MUX8), na platformie NC+ (kanał: 73) oraz w kablówkach, m.in.: UPC (kanał 116/158), Vectra (128), Multimedia (38), Netia (30), Inea (28), Toya (25) i wielu innych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Onet.pl

d2qyn79

Podziel się opinią

Share

d2qyn79

d2qyn79
Więcej tematów