Trwa ładowanie...

Tak Macierewicz chciał dopiec Owsiakowi. Wydali fortunę, zebrali grosze

PiS chciało osłabić Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy organizując konkurencyjną zbiórkę. Ministerstwo podległe Antoniemu Macierewiczowi przeprowadziło ją wraz z Caritasem Ordynariatu Polowego WP. Na piknikach w 14 miastach zebrano w sumie 14 tys. zł. Na ich organizację resort obrony wydał ponad 350 tys. zł.

Tak Macierewicz chciał dopiec Owsiakowi. Wydali fortunę, zebrali groszeŹródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d7a3rx2
d7a3rx2

O informację dotyczącą kosztów organizacji imprez połączonych ze zbiórką wystąpił poseł PO Czesław Mroczek. Z odpowiedzi mnisterstwa obrony wynika, że koszt organizacji pikników zorganizowanych 14 stycznia, czyli w przeddzień finału WOŚP, wyniósł ponad 350 tys. zł. - W akcji „Bezpieczna Polska” udział wzięło 1572 żołnierzy oraz 140 pracowników cywilnych - informuje wiceszef MON Bartosz Kownacki.

Na piknikach rząd we współpracy z Caritasem Ordynariatu Polowego WP zbierał pieniądze na wsparcie chrześcijańskich rodzin w Syrii. W sumie w całej Polsce zgromadzono 14 tys. zł. Na imprezie w Żaganiu, w której uczestniczyli m.in. premier Beata Szydło i minister obrony Antoni Macierewicz, do puszek wrzucono w sumie… 225 zł.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Izabela Procyk-Lewandowska

Na specjalnej konferencji z rzecznikiem rządu do udziału w zbiórce zachęcał bliski współpracownik Antoniego Macierewicza z MON Bartłomiej Misiewicz. - W każdym województwie odbędą się spotkania. Będzie wojsko polskie, żołnierze amerykańscy. Dodatkowo tego dnia wszędzie będzie prowadzona akcja charytatywna organizowana przez Caritas. Będą zbierane pieniądze na wsparcie rodzin chrześcijańskich w Syrii - mówił.

MON przekonuje, że zbiórka nie wiązała się z żadnymi kosztami. - Zbiórkę, zapowiedzianą w 16 miastach, udało się zorganizować w 14 miejscach. Prowadzili ją wolontariusze (w dwóch lokalizacjach się nie odbyła z powodu braku wolontariuszy). Resort obrony narodowej nie ponosił kosztów z tytułu tej akcji - informuje wiceminister Kownacki.

- Od lat zajmuję się wojskiem i dobrze wiem, że imprezy z udziałem sprzętu wojskowego to droga sprawa. I miałem rację. Okazuje się, że za publiczne pieniądze Antoni Macierewicz zorganizował motywowaną ideologicznie zbiórkę, która miała osłabić wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Właśnie po to zorganizowano pikniki w całym kraju - mówi Wirtualnej Polsce były wiceszef MON.

Dzień po zbiórce wojskowego Caritasu odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pobił kolejny rekord. Polacy wrzucili do puszek akcji organizowanej przez Jurka Owsiaka ponad 105 mln zł.

d7a3rx2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7a3rx2
Więcej tematów