Trwa ładowanie...

Szczepienia dla nastolatków? Dworczyk: Trwa dyskusja

W tej chwili prowadzona jest dyskusja, aby rozpocząć szczepienia młodzieży w wieku 16-18 lat - przekazał Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera. Polityk zapewnił, że decyzja w tej sprawie zapadnie po konsultacjach z Radą Medyczną przy premierze.

Szczepienia dla nastolatków? Dworczyk: Trwa dyskusjaSzczepienia dla nastolatków? Dworczyk: Trwa dyskusjaŹródło: PAP
d406gsv
d406gsv

Michał Dworczyk był we wtorek gościem Radia ZET. Szef Kancelarii Premiera podczas radiowego wywiadu odniósł się do trwającej akcji szczepień na terenie kraju oraz sporu wokół Krajowego Planu Odbudowy.

Podczas majówki w Polsce można byłoby zaszczepić się bez zapisów w szesnastu mobilnych punktach. - To była akcja promocyjna. Dobra frekwencja jest dowodem na to, że Polacy chcą się szczepić. Pod tym względem akcja odegrała dobrą rolę - komentował polityk.

Szef KPRM był dopytywany, czy szczepienia na COVID-19 będą wkrótce obligatoryjne. - Nie planujemy wprowadzać takiego obowiązku. Najlepszą zachętą jest to, że dzięki szczepieniu unika się zachorowania, a w gorszym wypadku przechodzi się chorobę łagodnie - tłumaczył.

W połowie kwietnia premier zapewniał, że do końca sierpnia wszyscy chętni mają otrzymać pierwszą dawkę. - Jest to realne. Do końca drugiego kwartału chcemy wykonać 20 mln szczepień. (...) W maju do Polski ma trafić około 10-11 mln szczepionek, ale trzeba być ostrożnym, bo dostawcy często potrafią zmienić deklarację - przekazał Dworczyk.

d406gsv

Beata Lubecka poruszyła w rozmowie temat szczepień dla młodzieży. EMA rozpoczęła w poniedziałek pracę nad dopuszczeniem szczepionki Pfizer w grupie 12-15 lat.

- To będą decyzje podjęte po zaopiniowaniu tej kwestii przez Radę Medyczną przy premierze. W tej chwili prowadzona jest dyskusja, aby rozpocząć szczepienia młodzieży w wieku 16-18 lat. Po zasięgnięciu opinii Rady Medycznej podejmiemy decyzję - zapewniał szef KPRM.

Krajowy Plan Odbudowy. Spór w Sejmie

W poniedziałek rząd wysłał do Komisji Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy. Dokument jest podstawą do wypłaty środków z unijnego Funduszu Odbudowy. Koalicja Obywatelska domagała się, aby rząd wstrzymał się z wysłaniem KPO na kolejne dwa tygodnie.

- Borys Budka mówił wcześniej, że trzeba jak najszybciej przyjąć ten dokument. (...) To nie jest szalone tempo. Przez ostatnie tygodnie trwały ustalenia, również z samorządami. Bardzo dużo uwag zostało wprowadzonych do KPO. KO nie złożyła swoich poprawek do dokumentu, tylko tworzyła awanturę polityczną - ocenił Dworczyk.

d406gsv

- Kiedy rząd powie, że coś jest czarne, to znajduje się szereg polityków i publicystów, którzy mówią, że jest to białe. (...) Gdzie są granice tego szaleństwa? - pytał retorycznie polityk.

Wybory kopertowe pod lupą. Raport NIK

W ubiegłym tygodniu Onet ujawnił sprawozdanie Najwyższej Izby Kontroli ws. organizacji wyborów prezydenckich 10 maja 2020 roku. Jak donosi portal, raport ma uderzać w premiera Mateusza Morawieckiego i szefa KPRM Michała Dworczyka.

- Ze spokojem czekam aż zostanie on opublikowany. Od kilku miesięcy prowadzimy korespondencję ws. kontroli NIK. (...) I dobrze, nie mamy nic do ukrycia. Teraz czekam na ostateczną wersję - przekazał we wtorek szef Kancelarii Premiera.

Powrót do szkół. Dr Grzesiowski zabrał głos

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d406gsv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d406gsv
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj