Trwa ładowanie...
ycipk-228kmp

Studenci zawieszają protest. Będzie kontynuowany w nowej formie

Demonstrujący przeciwko ustawie Jarosława Gowina zdecydowali się na zmianę formy protestu. Od piątku będzie kontynuowany jako pogotowie strajkowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Studenci zdecydowali się zmienić formę protestu uruchamiając pogotowie strajkowe
Studenci zdecydowali się zmienić formę protestu uruchamiając pogotowie strajkowe (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
ycipk-228kmp

"Presja działa! Praca nad Ustawą 2.0 odłożona! Wychodzimy z uniwersytetu, opuszczamy balkon. Całe środowisko akademickie zostało zjednoczone! Udało nam się wstrzymać niezwykle szkodliwą ustawę!" - napisali na Facebooku organizatorzy protestu. Studenci zdecydowali się zawiesić manifestację w formie okupacji.

Zamiast tego na wszystkich uczelniach, które brały udział w demonstracji przeciwko projektowi autorstwa Jarosława Gowina, zostanie uruchomione pogotowie strajkowe. Celem jest doprowadzenie, aby posłowie całkowicie odrzucili ustawę o szkolnictwie wyższym i nauce. Studenci domagają uwzględnienia ich propozycji w pracach prowadzonych przez PiS.

ycipk-228kmp

Protest przeciwko reformie zakładającej stworzenie nowego modeli szkolnictwa rozpoczęli na początku ubiegłego tygodnia studenci, doktorzy i profesorowie Uniwersytetu Warszawskiego. Manifestujący przedstawili wicepremierowi i ministrowi szkolnictwa wyższego listę zmian, których się domagali. Zawierała ona 11 postulatów.

Zobacz także: Poseł PSL. "Jeśli nie będzie opamiętania, to wszystko skończy się na ulicy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-228kmp

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-228kmp

ycipk-228kmp
ycipk-228kmp
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów