ycipk-2n67ui

Studenci zawieszają protest. Będzie kontynuowany w nowej formie

Demonstrujący przeciwko ustawie Jarosława Gowina zdecydowali się na zmianę formy protestu. Od piątku będzie kontynuowany jako pogotowie strajkowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Studenci zdecydowali się zmienić formę protestu uruchamiając pogotowie strajkowe
Studenci zdecydowali się zmienić formę protestu uruchamiając pogotowie strajkowe (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
ycipk-2n67ui

"Presja działa! Praca nad Ustawą 2.0 odłożona! Wychodzimy z uniwersytetu, opuszczamy balkon. Całe środowisko akademickie zostało zjednoczone! Udało nam się wstrzymać niezwykle szkodliwą ustawę!" - napisali na Facebooku organizatorzy protestu. Studenci zdecydowali się zawiesić manifestację w formie okupacji.

Zamiast tego na wszystkich uczelniach, które brały udział w demonstracji przeciwko projektowi autorstwa Jarosława Gowina, zostanie uruchomione pogotowie strajkowe. Celem jest doprowadzenie, aby posłowie całkowicie odrzucili ustawę o szkolnictwie wyższym i nauce. Studenci domagają uwzględnienia ich propozycji w pracach prowadzonych przez PiS.

ycipk-2n67ui

Protest przeciwko reformie zakładającej stworzenie nowego modeli szkolnictwa rozpoczęli na początku ubiegłego tygodnia studenci, doktorzy i profesorowie Uniwersytetu Warszawskiego. Manifestujący przedstawili wicepremierowi i ministrowi szkolnictwa wyższego listę zmian, których się domagali. Zawierała ona 11 postulatów.

Zobacz także: Poseł PSL. "Jeśli nie będzie opamiętania, to wszystko skończy się na ulicy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2n67ui
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2n67ui

ycipk-2n67ui
ycipk-2n67ui