Trwa ładowanie...

"Spowiedź" agenta Tomka. Posłowie PO: żądamy tajnego posiedzenia Sejmu

Marcin Kierwiński i Cezary Tomczyk chcą, aby Mateusz Morawiecki przedstawił wyjaśnienia ws. sytuacji w CBA. Politycy domagają się wytłumaczenia praktyk, które dzieją się pod rządami Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Share
"Spowiedź" agenta Tomka. Posłowie PO: żądamy tajnego posiedzenia Sejmu
Źródło: East News, Fot: Grzegorz Banaszak
d45gdo4

Agent Tomek opowiedział o czasach, kiedy pracował w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. Tomasz Kaczmarek ujawnił, że Aleksander Kwaśniewski i jego żona byli inwigilowani. Willa w Kazimierzu Dolnym miała należeć do byłej pary prezydenckiej. Były polityk PiS przyznał w "Superwizjerze", że wbrew wcześniejszym zapewnieniom, nie miał na to dowodów. Oskarżył b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego i jego zastępcę Maciej Wąsika o wywieranie nacisków.

Konferencję prasową w tej sprawie zorganizowali posłowie PO. - Tydzień temu zażądaliśmy informacji od Mateusza Morawieckiego ws. sytuacji w CBA. Teraz idziemy dalej. Żądamy tajnego posiedzenia Sejmu na którym premier i ministrowie wytłumaczą się z tego, co padło w materiale TVN-u. Chcemy informacji o praktykach, który dzieją się pod rządami pana Wąsika i Kamińskiego - mówił Marcin Kierwiński.

d45gdo4

- W demokratycznym państwie prawa służby specjalne zawsze muszą działać w interesie państwa. W Polsce dzisiaj działają w interesie partii politycznej. To nie zawsze to samo. Kiedy obserwujemy działalność polityczną PiS-u szczególnie widać to jak na dłoni - wtórował Cezary Tomczyk. Polityk przypomniał cytat obecnego szefa MSWiA o Kaczmarku. Minister mówił wtedy, że "agent Tomek to wybitny funkcjonariusz polskich służb, którego czci i honoru trzeba bronić".

- Gdzie jest dziś Kamiński? Kaczmarek na jego rozkaz i pana Wąsika miał niszczyć polskich polityków. Ten system był widoczny za pierwszych rządów PiS-u i teraz. Wykorzystywane są do tego wszystkie służby i narzędzia, również telewizja. Może agent Tomek pierwszy raz w życiu powiedział prawdę. Jego słowa trzeba traktować jak wyznanie skruszonych gangsterów. Powinien być teraz świadkiem koronnym - podsumował Tomczyk.

Zobacz też: Agent Tomek: "kłamałem pod presją". Politycy idą do sądu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d45gdo4

Podziel się opinią

Share
d45gdo4
d45gdo4
Więcej tematów