Trwa ładowanie...
d3m6og1
d3m6og1

Marcin Kierwiński

Najnowsze informacje
2.8
(19 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Partie:

PO - Platforma Obywatelska (od 2001, członek)

Marcin Kierwiński jest członkiem PO od początku jej istnienia
PAP Baza Zdjęć Archiwum
Marcin Kierwiński jest członkiem PO od początku jej istnienia

Marcin Kierwiński jest inżynierem i politykiem. W swojej karierze pełnił funkcje samorządowe oraz poselskie.

Marcin Kierwiński – informacje ogólne

Marcin Kierwinski urodził się 22 sierpnia 1976 roku w Warszawie. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, a także Inżynierii Produkcji. Kończył również studia podyplomowe w Instytucie Organizacji i Zarządzania w Przemyśle „Orgmasz”. Jest doktorem w dziedzinie zarządzania i transferu technologii.

Od 2000 do 2007 roku pracował w Polskich Zakładach Lotniczych Warszawa-Okęcie. Po odejściu ze spółki został mianowany wiceprezesem zarządu IF Max-Film S.A. Równolegle sprawował funkcję wiceprezesa Portu Lotniczego Modlin. W obu przedsiębiorstwach działał z ramienia samorządu województwa mazowieckiego.

Marcin Kierwiński – kariera polityczna

Marcin Kierwiński jest aktywnym działaczem Platformy Obywatelskiej od chwili jej założenia w 2001 roku. Od 2005 do 2010 roku był przewodniczącym koła poselskiego na Wilanowie, a następnie na Ursynowie.

W 2006 roku został członkiem rady krajowej Platformy Obywatelskiej, a rok później sekretarzem na region mazowiecki. W 2006 roku odbyły się również wybory samorządowe, w których Marcin Kierwiński został radnym miasta stołecznego Warszawy i stanął na czele klubu radnych PO. W wyborach parlamentarnych bez pozytywnych rezultatów startował do Sejmu.

W 2010 roku Marcin Kierwiński został wicemarszałkiem województwa mazowieckiego, zastępując na stanowisku Stefana Kotlewskiego. Kadencję przedłużył dzięki zdobyciu w kolejnych wyborach samorządowych mandatu radnego sejmiku województwa mazowieckiego.

Po raz pierwszy w ławie poselskiej Marcin Kierwiński zasiadł w 2011 roku, po starcie w wyborach parlamentarnych z okręgu stołecznego. Tym samym zrezygnował ze wszystkich funkcji samorządowych, jakie pełnił.

W 2013 roku zasiadł w sejmowej Komisji do spraw Służb Specjalnych, zajmując miejsce odsuniętego od obrad Konstantego Miodowicza.

W 2015 roku Marcin Kierwiński otrzymał nominację na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz szefa gabinetu politycznego ówczesnego premiera – Ewy Kopacz. W wyborach parlamentarnych, które odbyły się w tym samym roku, ponownie uzyskał mandat poselski. Rok później Marcin Kierwiński zasiadł w zarządzie krajowym Platformy Obywatelskiej, a następnie został wybrany przewodniczącym PO w Warszawie.

d3m6og1

d3m6og1
d3m6og1
Więcej tematów
d3m6og1