Trwa ładowanie...
d3eue15

Marcin Kierwiński

Najnowsze informacje
2.8
(19 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Partie:

PO - Platforma Obywatelska (od 2001, członek)

d3eue15
PAP Baza Zdjęć Archiwum
Źródło: PAP Baza Zdjęć Archiwum, fot: Radek Pietruszka

Marcin Kierwiński jest inżynierem i politykiem. W swojej karierze pełnił funkcje samorządowe oraz poselskie.

Marcin Kierwiński – informacje ogólne

Marcin Kierwinski urodził się 22 sierpnia 1976 roku w Warszawie. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, a także Inżynierii Produkcji. Kończył również studia podyplomowe w Instytucie Organizacji i Zarządzania w Przemyśle „Orgmasz”. Jest doktorem w dziedzinie zarządzania i transferu technologii.

Od 2000 do 2007 roku pracował w Polskich Zakładach Lotniczych Warszawa-Okęcie. Po odejściu ze spółki został mianowany wiceprezesem zarządu IF Max-Film S.A. Równolegle sprawował funkcję wiceprezesa Portu Lotniczego Modlin. W obu przedsiębiorstwach działał z ramienia samorządu województwa mazowieckiego.

Marcin Kierwiński – kariera polityczna

Marcin Kierwiński jest aktywnym działaczem Platformy Obywatelskiej od chwili jej założenia w 2001 roku. Od 2005 do 2010 roku był przewodniczącym koła poselskiego na Wilanowie, a następnie na Ursynowie.

W 2006 roku został członkiem rady krajowej Platformy Obywatelskiej, a rok później sekretarzem na region mazowiecki. W 2006 roku odbyły się również wybory samorządowe, w których Marcin Kierwiński został radnym miasta stołecznego Warszawy i stanął na czele klubu radnych PO. W wyborach parlamentarnych bez pozytywnych rezultatów startował do Sejmu.

W 2010 roku Marcin Kierwiński został wicemarszałkiem województwa mazowieckiego, zastępując na stanowisku Stefana Kotlewskiego. Kadencję przedłużył dzięki zdobyciu w kolejnych wyborach samorządowych mandatu radnego sejmiku województwa mazowieckiego.

Po raz pierwszy w ławie poselskiej Marcin Kierwiński zasiadł w 2011 roku, po starcie w wyborach parlamentarnych z okręgu stołecznego. Tym samym zrezygnował ze wszystkich funkcji samorządowych, jakie pełnił.

W 2013 roku zasiadł w sejmowej Komisji do spraw Służb Specjalnych, zajmując miejsce odsuniętego od obrad Konstantego Miodowicza.

W 2015 roku Marcin Kierwiński otrzymał nominację na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz szefa gabinetu politycznego ówczesnego premiera – Ewy Kopacz. W wyborach parlamentarnych, które odbyły się w tym samym roku, ponownie uzyskał mandat poselski. Rok później Marcin Kierwiński zasiadł w zarządzie krajowym Platformy Obywatelskiej, a następnie został wybrany przewodniczącym PO w Warszawie.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eue15
d3eue15
d3eue15
Więcej tematów
d3eue15