Trwa ładowanie...
d1szvdw

Sławomir Nitras kontra Marek Kuchciński. Jest wniosek w sprawie naruszenia powagi Sejmu

Ekspresowe tempo przyjęcia przez posłów nowelizacji Kodeksu karnego wywołało sprzeciw opozycji. Sławomir Nitras nie poprzestał na krytycznym komentarzu. Złożył wniosek w sprawie naruszenia powagi Sejmu przez marszałka Marka Kuchcińskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa odsłona konfliktu Sławomira Nitrasa z Markiem Kuchcińskim
Nowa odsłona konfliktu Sławomira Nitrasa z Markiem Kuchcińskim (Forum)
d1szvdw

"Tego, co zrobił, nie da się porównać z jakimkolwiek wystąpieniem sejmowym" - tak zachowanie marszałka Sejmu ocenił Sławomir Nitras. Jak podkreślił, "złożył wniosek o ukaranie posła Kuchcińskiego za drastyczne naruszenie powagi Sejmu w związku ze złamaniem art. 123 konstytucji".

Swoją decyzję podparł słowami prezydenckiego ministra Andrzeja Dery, który mówił o "podeptaniu regulaminu Sejmu". Prezydent Andrzej Duda podzielił zdanie swoich doradców - skierował nowelizację do Trybunału Konstytucyjnego.

Przypomnijmy, że obszerna nowelizacja KK, zaostrzająca kary za niektóre przestępstwa, w tym pedofilskie, została uchwalona 16 maja, już dwa dni po tym, jak projekt złożono w Sejmie. Szybkie tempo prac Izby nad nowelą było możliwe dzięki decyzji marszałka Sejmu, który postanowił, by nowelizację procedować w trybie niekodeksowym.

Zobacz też: Zbigniew Ziobro komentuje decyzję prezydenta. "To nie moja porażka"

Trudne relacje posła z marszałkiem

To nie pierwszy raz, kiedy Nitras i Kuchciński stają przeciwko sobie. Poseł PO został kilka razy ukarany przez marszałka za zachowanie w Sejmie.

Jednym z najgłośniejszych przykładów, kiedy Kuchciński przywoływał Nitrasa do porządku, była próba przekazania prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu dziecięcych budzików, będących symbolem pedofilii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1szvdw

Podziel się opinią

Share
d1szvdw
d1szvdw
Więcej tematów