Trwa ładowanie...
ycipk-37we1l

Gorąco w Sejmie. Nitras chciał przekazać dziecięce buciki Kaczyńskiemu

- Pytam się, ilu z tych księży siedzi w więzieniu? - pytał się w czwartek podczas obrad w Sejmie poseł PO Sławomir Nitras. Po odebraniu mu głosu przez Marszałka, podszedł do prezesa PiS i próbował wręczyć mu dziecięce buciki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
81. posiedzenie Sejmu
81. posiedzenie Sejmu (Sejm, Fot: sejm.gov.pl)
ycipk-37we1l

Nitras w emocjonalnych słowach opowiadał o przypadkach kościelnej pedofilii. - Z wielkim smutkiem patrzę na tę debatę. Chyba system VAR jest nam potrzebny do sprawdzenia tej debaty - rozpoczął swoje wystąpienie Nitras.

- Raport kościelny mówi o 382 księżach-pedofilach. W więzieniu jest dwóch. Pytam się gdzie jest tych 300 pozostałych? - zwracał się w emocjonalnych słowach do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. - To prawie 700 dzieci, to jest wyrzut sumienia nas wszystkich - przyznał Nitras.

ycipk-37we1l

Po odebraniu mu głosu, podszedł do Jarosława Kaczyńskiego i próbował mu wręczyć dziecięce buciki - przedmiot, który urósł do rangi symbolu w trakcie śledztwa nad kościelną pedofilią.

Posłowie komentują wystąpienie Nitrasa

"Nitras już kilkakrotnie agresywnie prowokował Prezesa Kaczyńskiego w ławach poselskich" - pisała po zdarzeniu posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Parlamentarzystka przyznała, że poseł PO "się nie kontroluje".

ycipk-37we1l

"Ordynarne, chamskie zachowanie w Sejmie Sławomira Nitrasa.Przekroczenie wszelkich granic" - pisał Szymon Szynkowski vel Sęk z PiS.

"Akcja Baby Shoes Remember znana z Irlandii w walce z pedofilią, dziś również podczas debaty w Sejmie" - przyznał Piotr Borys, dyrektor biura krajowego PO

ycipk-37we1l

Podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu posłowie przyjęli nowelizację Kodeksu karnego, która ma zaostrzać kary za przestępstwa seksualne wobec dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Sekielski: ofiary rozklejały się na planie. Wszystko poprzedzały godziny rozmów

ycipk-37we1l
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-37we1l

ycipk-37we1l
ycipk-37we1l