Trwa ładowanie...
ycipk-215540

Sejm przyjął nowelizację Kodeksu karnego ws. pedofilii. Ekspresowe tempo

Posłowie przyjęli nowelizację Kodeksu karnego, która ma zaostrzać kary za przestępstwa seksualne wobec dzieci. To efekt filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Tempo zmian jest błyskawiczne. Pierwszy projekt wpłynął do Sejmu we wtorek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłowie przyjęli nowelizację Kodeksu karnego ws. pedofilii
Posłowie przyjęli nowelizację Kodeksu karnego ws. pedofilii (Sejm.gov.pl)
ycipk-215540

Prace nad nowelizacją projektu karnego idą w szybkim tempie. Jak argumentowali posłowie Prawa i Sprawiedliwości to efekt publikacji filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Projekt już we wtorek trafił do Sejmu. Do I czytania nowelizacji doszło w środę. Po burzliwej dyskusji posłowie zdecydowali się skierować projekt do komisji ustawodawczej.

Ta w ciągu niewiele ponad dwóch godzin rozpatrzyła wszystkie proponowane zmiany i wprowadziła jedynie kilka z kilkudziesięciu poprawek. Do drugiego czytania, a kilka godzin później trzeciego, doszło w czwartek. Przed godziną 22 posłowie przyjęli nowelizację. Za głosowały 263 osoby, przeciw były 3, a kolejne 3 się wstrzymały.

ycipk-215540

Zgodnie z nowelizacją za zgwałcenie dziecka pedofil może trafić do więzienia na nawet 30 lat. Najbardziej zaburzonym sprawcom grozić będzie dożywocie. Dodatkowo czyny pedofilskie nie będą ulegać przedawnieniu. Zlikwidowane zostaną również kary w zawieszeniu. Ochroną karną przed pedofilami pozostaną objęte dzieci do 15. roku życia, a nie 16 jak planowano. Z kolei w "rejestrze pedofilów" ujawniony zostanie powód skazanych.

Zobacz także: Rzecznik rządu pytana o film Sekielskiego. Doszło do ostrej wymiany zdań w studiu

ycipk-215540

"Tylko nie mów nikomu" - film Tomasza i Marka Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele premierowo pokaże Telewizja WP. Pierwsza emisja w czwartek, 16 maja, o godzinie 23.00. Kolejne w piątek i niedzielę.

Telewizja WP jest dostępna naziemnie na ósmym multipleksie (MUX8), na platformie NC+ (kanał: 73) oraz w kablówkach, m.in.: UPC (kanał 116/158), Vectra (128), Multimedia (38), Netia (30), Inea (28), Toya (25) i wielu innych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-215540

ycipk-215540
ycipk-215540