Trwa ładowanie...

Robert Biedroń ogłosił skład sztabu wyborczego Wiosny

Szefem sztabu wyborczego Wiosny został Krzysztof Gawkowski, a jego zastępcą Krzysztof Śmiszek. Robert Biedroń zapowiedział, że dla Wiosny "oczywistym wyborem jest budowanie przede wszystkim koalicji lewicowej".

Share
Robert Biedroń ogłosił skład sztabu wyborczego Wiosny
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d26arfd

Podczas piątkowej konferencji prasowej lider Wiosny Robert Biedroń zdradził, że rozmowy dotyczące koalicji lewicowej w wyborach parlamentarnych "idą w bardzo dobrym kierunku” - podaje TVP Info za PAP.

- Wszystko wskazuje na to, że znajdziemy wspólnie porozumienie tak, żeby razem za pewien czas przedstawić państwu koncepcję postępowego bloku w wyborach parlamentarnych - powiedział Biedroń.

d26arfd

Jak dodał, rozmowy toczą się m.in. z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, Lewicą Razem, Zielonymi, Inicjatywą Polską, Komitetem Obrony Demokracji, Obywatelami RP, Unią Pracy i Inicjatywą Feministyczną.

"Generalnie jestem niewierzący"

Biedroń przyznał też, że odbył spotkanie z przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną.

- Te rozmowy także skończyły się ciekawymi konkluzjami. Nie doszliśmy tutaj aż tak daleko jak w tym bloku lewicowym, postępowym, ale myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, żeby tutaj także osiągnąć pewne porozumienie - powiedział.

d26arfd

- Ja generalnie jestem niewierzący, ale w pewnych sprawach muszę wierzyć i chcę wierzyć, że tak będzie. Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że pozbieranie wszystkiego, co jest na opozycji daje plusy, a nie minusy. Dodał jednak, że dla Wiosny "oczywistym wyborem jest budowanie przede wszystkim koalicji lewicowej, koalicji postępowej".

Lider Wiosny przyznał, że nie podjął jeszcze decyzji, czy będzie kandydował w wyborach parlamentarnych. Na początku lipca Biedroń objął mandat europosła.

Jest sztab wyborczy

Szefem sztabu wyborczego Wiosny został sekretarz generalny partii Krzysztof Gawkowski, a zastępcą Krzysztof Śmiszek, który będzie odpowiadał za kampanię bezpośrednią. Rzecznikiem prasowym sztabu został Jan Mróz.

Za program będzie odpowiedzialna wiceprezes Wiosny Gabriela Morawska-Stanecka, a za prawa kobiet i politykę senioralną europosłanka Sylwia Spurek. Z kolei Wanda Nowicka odpowiada za politykę równościową, a Paulina Piechna-Więckiewicz za politykę społeczną.

d26arfd

Maciej Gdula będzie układał strategię Wiosny w wyborach, a także odpowiadał za edukację i szkolnictwo wyższe. Sławomir Gromadzki będzie odpowiedzialny za politykę rolną, europoseł Łukasz Kohut - za zbiórkę podpisów i politykę regionalną, wiceszefowa młodzieżówki partii Przedwiośnia Karolina Molska - za politykę młodzieżową, burmistrz warszawskich Bielan Grzegorz Pietruczuk - za politykę samorządową, a Dariusz Standerski - za gospodarczy program Wiosny.

Źródło: TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26arfd

Podziel się opinią

Share
d26arfd
d26arfd
Więcej tematów