Trwa ładowanie...

"Nierealne". Rosjanie o słowach Kaczyńskiego

Rosyjskie media cytują słowa Jarosława Kaczyńskiego na temat reparacji wojennych. Rosjanie zwracają uwagę, że prezes PiS chce reparacji jedynie od Niemiec, a nie od Rosji.

O słowach Jarosława Kaczyńskiego piszą RosjanieO słowach Jarosława Kaczyńskiego piszą RosjanieŹródło: East News, fot: Wojciech Olkusnik
d50cpnf

Rosyjska propagandowa agencja prasowa TASS opublikowała tekst na temat polskich starań o reparacje wojenne za straty podczas II wojny światowej. Publikacja nosi tytuł "Kaczyński przyznał, że otrzymanie 'odszkodowania' od Federacji Rosyjskiej za II wojnę światową jest obecnie nierealne".

Rosyjskie media o słowach prezesa PiS

Rosjanie skupiają się w nim na fakcie, że rząd tworzony przez partię Jarosława Kaczyńskiego, chce domagać się reparacji od Niemiec, a nie od Rosji.

d50cpnf

We wtorek, podczas jednego ze spotkań z sympatykami, prezes Prawa i Sprawiedliwości poruszył temat reparacji wojennych. Odniósł się do projektu uchwały Koalicji Obywatelskiej, która zakłada starania o reparacje również od Rosji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Borys Budka

Jarosław Kaczyński ocenił, że to "jest oczywiście słuszne, ale to posunięcie o charakterze taktycznym". Przyznał, że domaganie się od Rosji reparacji będzie możliwe dopiero, gdy "Rosja dołączy do kręgu krajów cywilizowanych". Stwierdził, że obecnie domaganie się reparacji wojennych od Rosji nie jest realne.

d50cpnf

- Wobec Niemiec to jest sprawa trudna, ale realna. Natomiast wobec Rosji - takiej, jaka dzisiaj ona jest - nie - powiedział Jarosław Kaczyński.

Propaganda Rosjan

Rosjanie przypominają, że rząd PRL odmówił przyjęcia reparacji, choć - jak przypominają polskie władze - była to decyzja pod naciskiem Związku Radzieckiego. Rosjanie oskarżają w tekście Polskę o fałszowanie historii II wojny światowej. Piszą o swoich zasługach w walce z faszyzmem.

Źródło: TASS, PAP, WP Wiadomości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d50cpnf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d50cpnf
Więcej tematów