Trwa ładowanie...
d3qlcbg

Posłanki opozycji pomogły PiS. Bogdan Zdrojewski: potrzeba sztabu kryzysowego

Bogdan Zdrojewski uważa, że Koalicja Obywatelska powinna powołać sztab kryzysowy, który miałby poprawić dyscyplinę w ugrupowaniu. W czwartek opozycja miała szanse zerwać kworum i unieważnić głosowanie nad ustawą, ale dwie posłanki KO to uniemożliwiły.
Share
Posłanki opozycji pomogły PiS. Bogdan Zdrojewski: potrzeba sztabu kryzysowego
Posłanki opozycji pomogły PiS. Bogdan Zdrojewski: potrzeba sztabu kryzysowegoŹródło: PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik
d3qlcbg

Iwona Śledzińska-Katarasińska i Małgorzata Tracz jako jedyne z opozycji wzięły udział w głosowaniu nad rekompensatą dla mediów publicznych. Choć zagłosowały przeciw projektowi ustawy, to dzięki nim frekwencja wyniosła 230 osób. Dokładnie tyle potrzeba, by głosowanie zostało uznane za ważne.

- To dla mnie niewytłumaczalne, nie do zrozumienia, nie do zaakceptowania - powiedział Bogdan Zdrojewski na antenie RMF FM. Senator KO i jeden z kandydatów na szefa Platformy Obywatelskiej zwraca uwagę, że to nie pierwszy raz, kiedy w szeregach jego klubu "coś nie zadziałało".

Posłanki opozycji pomogły PiS. Bogdan Zdrojewski: potrzeba sztabu kryzysowego

- Według mnie, wymaga to absolutnie takiego sztabu kryzysowego dotyczącego i dyscypliny, i sposobu głosowania, i pilnowania siebie nawzajem - bo takie błędy będą deprecjonować całą formację całej opozycji, nie tylko Platformy - powiedział Zdrojewski. Jego zdaniem oczekiwania społeczne są w tej chwili tak wyostrzone, że wyborcy nie darują opozycji tego typu potknięć.

d3qlcbg

Włodzimierz Czarzasty zareagował na wpadkę posłanek łagodniej. "Szkoda. Ale my też mogliśmy się pomylić" - napisał na Twitterze szef SLD. Bardziej surowa była jego klubowa koleżanka - Hanna Gill-Piątek. "PRAWIE zerwaliśmy kworum". "Po tylu kadencjach nie wie pani jak zrywa się kworum?" - zapytała Iwonę Śledzińską-Katarasińską. Później usunęła wpis z Twittera.

Sejm. Opozycja próbowała zerwać kworum. Małgorzata Tracz przeprasza za pomyłkę

Małgorzata Tracz przeprosiła za "brak należytej czujności" przy głosowaniu. "Nie zauważyłam możliwości zablokowania ustawy przez brak uczestnictwa" - napisała na Twitterze. Swojego zachowania nie skomentowała Iwona Śledzińska-Katarasińska. Obie nie odbierały telefonów po głosowaniu.

Do podobnej sytuacji doszło przed świętami. Na sali było nieobecnych tak wielu posłów PiS, że opozycja mogła wygrać głosowanie. 30 parlamentarzystów PO-KO i Lewicy nie pojawiło się jednak w Sejmie, przez co partia rządząca przegłosowała projekt.

d3qlcbg

Czytaj też: Opozycja przegrała 3 głosowania. Będą kary dla nieobecnych
Sejm. Opozycja przegrała głosowanie, bo posłowie nie przyszli. Teraz się tłumaczą

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qlcbg

Podziel się opinią

Share
d3qlcbg
d3qlcbg
Więcej tematów