Trwa ładowanie...

Ponad 181 miliardów. Europa nadal płaci Rosji

Od napaści na Ukrainę do Rosji trafiły ogromne pieniądze europejskie za import energii. Jak podaje serwis Energetyka24, chodzi o sumę przekraczającą 181 miliardów euro. Liderami importu są Chiny i Indie. Rosyjskie dochody ze sprzedaży surowców stale rosną.

Władimir PutinWładimir PutinŹródło: Getty, fot: Contributor#8523328
d1hzgmq
d1hzgmq

Energetyka24 powołuje się na szacunki Centrum Badań nad Energią i Czystym Powietrzem (CREA). Z danych Centrum wynika, że od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która rozpoczęła się w lutym ubiegłego roku, Rosja uzyskała przychody przekraczające 551 miliardów euro ze sprzedaży paliw kopalnych.

Sporą część tych przychodów zapewniły państwa europejskie. To aż 181 miliardów euro, które od lutego 2022 r. trafiły do rosyjskiego budżetu. Pieniądze te pochodzą głównie ze sprzedaży ropy naftowej.

d1hzgmq

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Obawy prezesa PiS o Unię Europejską. "Absolutnie bzdurne zarzuty"

Na eksporcie paliw kopalnych Rosja zarobiła 5,63 miliarda euro tylko w ciągu minionego tygodnia.

W tym roku największy import rosyjskich surowców był w Chinach. Więcej niż połowę wartości chińskiego importu kupiły Indie. Trzecia w kolejności jest Unia Europejska, a po niej Turcja.

Czytaj także:

Źródło: Energetyka24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1hzgmq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d1hzgmq
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj