Trwa ładowanie...
d3r8inz

Piotrowicz przestrzega przed "storpedowaniem reformy sądownictwa". "Podejmiemy środki"

Stanisław Piotrowicz ostrzegł, że PiS jest gotów "podjąć środki", które uniemożliwią "niekonstytucyjne zachowanie części środowiska sędziowskiego", gdy zajdzie taka potrzeba. - Nie możemy być bierni - dodał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Piotrowicz zapewnia, że reforma zostanie wdrożona
Stanisław Piotrowicz zapewnia, że reforma zostanie wdrożona (PAP, Fot: Marek Kliński)
d3r8inz

- Część środowisk nie respektuje delegacji konstytucyjnej do uregulowania pewnych kwestii w zakresie wymiaru sprawiedliwości przez ustawę zwykłą. Po drugie, nie honoruje konstytucyjnego zapisu o apolityczności sędziów - powiedział w rozmowie z telewizją wpolsce.pl Stanisław Piotrowicz.

Polityk PiS uważa, że niektóre środowiska sędziowskie "naruszają podstawowe założenia konstytucyjne w odniesieniu do wymiaru sprawiedliwości". - Jeżeli będzie taka potrzeba, będą podjęte takie rozwiązania ustawowe, które pozwolą realizować postanowienia konstytucyjne - dodał.

d3r8inz

I przyznał, że PiS "nie może być bierny". - Jeżeli środowiska sędziowskie będą chciały storpedować reformę wymiaru sprawiedliwości, to my podejmiemy takie środki, które uniemożliwią to niekonstytucyjne zachowanie części środowiska sędziowskiego - stwierdził Piotrowicz.

Poseł PiS podkreślił, że "reforma wymiaru sprawiedliwości jest sprawą bardzo pilną i winna być dogłębnie przeprowadzona".

Zobacz także: Podeszła do polityka w restauracji i powiedziała, żeby podał się do dymisji. Zrobił to kilka dni później

Źródło: 300polityka.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3r8inz

Podziel się opinią

Share
d3r8inz
d3r8inz
Więcej tematów