Trwa ładowanie...

Piotrowicz przestrzega przed "storpedowaniem reformy sądownictwa". "Podejmiemy środki"

Stanisław Piotrowicz ostrzegł, że PiS jest gotów "podjąć środki", które uniemożliwią "niekonstytucyjne zachowanie części środowiska sędziowskiego", gdy zajdzie taka potrzeba. - Nie możemy być bierni - dodał.
Share
Stanisław Piotrowicz zapewnia, że reforma zostanie wdrożona
Stanisław Piotrowicz zapewnia, że reforma zostanie wdrożonaŹródło: PAP, Fot: Marek Kliński
d1jk402

- Część środowisk nie respektuje delegacji konstytucyjnej do uregulowania pewnych kwestii w zakresie wymiaru sprawiedliwości przez ustawę zwykłą. Po drugie, nie honoruje konstytucyjnego zapisu o apolityczności sędziów - powiedział w rozmowie z telewizją wpolsce.pl Stanisław Piotrowicz.

Polityk PiS uważa, że niektóre środowiska sędziowskie "naruszają podstawowe założenia konstytucyjne w odniesieniu do wymiaru sprawiedliwości". - Jeżeli będzie taka potrzeba, będą podjęte takie rozwiązania ustawowe, które pozwolą realizować postanowienia konstytucyjne - dodał.

d1jk402

I przyznał, że PiS "nie może być bierny". - Jeżeli środowiska sędziowskie będą chciały storpedować reformę wymiaru sprawiedliwości, to my podejmiemy takie środki, które uniemożliwią to niekonstytucyjne zachowanie części środowiska sędziowskiego - stwierdził Piotrowicz.

Poseł PiS podkreślił, że "reforma wymiaru sprawiedliwości jest sprawą bardzo pilną i winna być dogłębnie przeprowadzona".

Zobacz także: Podeszła do polityka w restauracji i powiedziała, żeby podał się do dymisji. Zrobił to kilka dni później

Źródło: 300polityka.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jk402

Podziel się opinią

Share
d1jk402
d1jk402
Więcej tematów