Trwa ładowanie...
d18lje1

Małgorzata Gersdorf idzie na urlop. "Na razie do 19 lipca"

Jak przekazał rzecznik prasowy Sądu Najwyższego Michał Laskowski, pierwsza prezes SN "korzysta z urlopu, jak każdy". I będzie na nim "na razie do 19 lipca". O tym, że Małgorzata Gersdorf wybiera się na urlop mówiono już w ubiegłym tygodniu, gdy pierwsza prezes SN wyznaczyła sędziego Józefa Iwulskiego na osobę zastępującą ją podczas nieobecności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Gersdorf idzie na urlop
Małgorzata Gersdorf idzie na urlop (WP.PL)
d18lje1

Wcześniej pojawiły się wątpliwości dotyczące wynagrodzenia za urlop. Wciąż nie ma zgody, czy Małgorzata Gersdorf jest prezesem, czy sędzią w stanie spoczynku. Sędzia Michał Laskowski stwierdził, że aby uchronić przed odpowiedzialnością karną pracowników, którzy będą rozliczać urlop, zastosowany będzie pewien trik.

- Jest taka możliwość, żeby wypłacić jej tylko część pieniędzy, tę niebudzącą żadnych wątpliwości. Natomiast pozostałą część można złożyć do depozytu finansowego i ewentualnie wypłacić dopiero jak się kwestia całkowicie zamknie – mówił w RMF FM.

W rozmowie z PAP powiedział, że kwestia wynagrodzenia Małgorzaty Gersdorf stanie się bardziej realna pod koniec lipca, kiedy będzie należało wypłacić pieniądze.

d18lje1

Zobacz także: The Rolling Stones o SN. Miller: to był miły gest

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d18lje1

Podziel się opinią

Share
d18lje1
d18lje1
Więcej tematów