Trwa ładowanie...
d48c15t

Owacja dla Macierewicza i Szyszki. Ojciec Rydzyk pokazał swoją moc

Każdy z polityków goszczących na 26. rocznicy Radia Maryja został powitany i osobliwie przedstawiony przez ojca Tadeusza Rydzyka. To urzędnicy, którzy mogą liczyć na mocne wsparcie ojca i jego sympatyków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ojciec Rydzyk wskazał kogo popiera w rządzie premier Beaty Szydło.
Ojciec Rydzyk wskazał kogo popiera w rządzie premier Beaty Szydło. (WP.PL, Fot: WP.PL)
d48c15t

- Dzień dobry panie ministrze - ciepło zwrócił się do szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka redemptorysta. - Dziękujemy za udział policji i innych służb zabezpieczających nasze wydarzenie - powiedział Rydzyk. Chwilę później minister Błaszczak jako pierwszy wręczał dar od rządu - niewielką czarną kopertę. To prezent z okazji 26. rocznicy działaności Radia Maryja - trwały one praktycznie przez całą sobotę. Byliśmy na miejscu i relacjonowaliśmy je szczegółowo tutaj.

Zaproszeni zostali na nie liczni politycy prawicy. Z rządu był m.in. Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, Beata Kempa, Jan Szyszko, Zbigniew Ziobro. Pojawił się Dominik Tarczyński, Maciej Małecki, Ryszard Czarnecki, Bartosz Kownacki i inni. Zabrakło Jarosława Kaczyńskiego, choć według naszych nieoficjalnych informacji, prezes PiS pojawił się w Toruniu w piątek. Jego przesłanie - list do o. Rydzyka - odczytał Mariusz Błaszczak. Beata Kempa przedstawiła z kolei wiadomość od premier Beaty Szydło.

Antoni Macierewicz przybył jako pierwszy i czekał na pozostałych WP.PL
Antoni Macierewicz przybył jako pierwszy i czekał na pozostałych (WP.PL)

Brawa dla ministrów

d48c15t

O. Tadeusz Rydzyk kolejno przedstawiał innych ministrów uczestników rocznicy. - Pan Antoni! Przepraszam pan minister Antoni Macierewicz! - powiedział z uśmiechem Rydzyk. Po czym zerwała się burza oklasków publiczności. Owacja sympatyków Radia Maryja zagłuszyła słowa zaadresowane do ministra.

- Witam ministra ochrony środowiska profesora Jana Szyszko. Ci liberałowie i lewacy nie kochają Polski, im Polska przeszkadza - tak Rydzyk nawiązał do sprawy krytykowanej na forum Unii Europejskiej wycinki w Puszczy Białowieskiej. Właśnie lewakami nazywał Szyszko przeciwników działań w puszczy.

d48c15t

- I jeszcze kolejny minister, którego nie kochają liberałowie i lewacy, Zbigniew Ziobro - dodał Rydzyk. Na co zgromadzeni powitali go gromkimi brawami. Oklaski zebrała także Beata Kempa, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Rydzyk powiedział o niej: - Pani minister. Chyba wiecie która? - ponownie sala zareagowała brawami.

Minister Zbigniew Ziobro też pojawił się u Rydzyka WP.PL
Minister Zbigniew Ziobro też pojawił się u Rydzyka (WP.PL)

Dobra zmiana

Takie słowa ze strony o. Rydzyka to wyraz mocnego wsparcia. Szczególnie wobec ministrów Antoniego Macierewicza oraz Jana Szyszki, co do których spekuluje się, czy odejdą z rządu Beaty Szydło po jego zapowiedzianej rekonstrukcji. Ile wpływu na politykę ma Rydzyk, wyjaśniła jeszcze przed uroczystością posłanka PiS, Anna Sobecka: - Dobra zmiana była możliwa w dużym stopniu dzięki Radiu Maryja i TV Trwam, dzięki ogromnej mocy modlitwy - napisała na Twitterze.

d48c15t

Ojciec Rydzyk i jego Radio Maryja potrafiło wyjątkowo mobilizować swoich słuchaczy do głosowania w wyborach. Na kogo oddać głos podpowiadali : w 2001 r. 41 proc. słuchaczy głosowało na Ligę Polskich Rodzin, w 2005 r. - 40 proc. wybrało Prawo i Sprawiedliwość, w 2007 r. aż 62 proc. z nich poparło partię Jarosława Kaczyńskiego - wynika z badań pracowni OBOP. Słuchacze Radia Maryja częściej niż inni deklarują, że biorą udział w wyborach; udział w drugiej turze wyborów prezydenckich w 2010 r. zadeklarowało 71 proc. słuchaczy i 66 proc. tych, którzy nie słuchają Radia Maryja (frekwencja wyniosła 55,31 proc.)

d48c15t

Podziel się opinią

Share
d48c15t
d48c15t
Więcej tematów