WP

Ostre starcie w studio TVN24. Prezydencki minister: Tworzy pani atmosferę wojny

Michał Dworczyk rozmawiał w programie Moniki Olejnik o Marszu Niepodległości. Dyskusja była bardzo napięta. Szef KPRM zapewniał, że 11 listopada będzie godnym dniem i "to nie są bajki". Dziennikarka przekonywała, że woli "marsz z czekoladowym orłem niż z racami".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Dworczyk zapewnia, że 11 listopada będzie godnym dniem
Michał Dworczyk zapewnia, że 11 listopada będzie godnym dniem (Forum, Fot: Adam Chelstowski)
WP

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przekonywał, że od strony organizacyjnej nic nie zmienia decyzja sądu ws. Marszu Niepodległości. - Marsz państwowy nadal jest przygotowywany. Premier wykazał się odwagą i odpowiedzialnością, kiedy dwie grupy lewaków i neofaszystów budowały coraz groźniejszą atmosferę. Decyzja Hanny Gronkiewicz-Waltz się w to wpisała - mówił na antenie TVN24 Michał Dworczyk.

Prezydencki minister twierdzi, że niektórym środowiskom zależy na konfrontacji, ale policja jest gwarantem bezpieczeństwa. - Organizowanie marszu przez MON daje gwarancję, że to będzie godna uroczystość. To nie są bajki. Tworzy pani atmosferę wojny. Proszę popatrzyć na tę decyzję szerzej. Prezydent i Premier zareagowali adekwatnie na sytuacji - powiedział do dziennikarki.

WP

Dodał też, że "wstydzi się" ostrzeżenia Departamentu Stanu USA, który przestrzega przed bezpieczeństwem podróżnych do Polski. Monika Olejnik przywołała poprzednie pochody organizowane przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. - Wolę marsz z czekoladowym orłem niż z racami. To pan minister i premier macie zapewnić bezpieczeństwo - przekonywała.

Dziennikarka pytała też jaka decyzja zostałaby podjęta, gdyby prezydent Warszaw nie zdecydowała się zakazać Marszu Niepodległości. Dworczyk stanowczo odrzucił sugestię, że Hanna Groniewicz-Waltz zrobiła rządzącym prezent. - Nie jest płatnym agentem Prawa i Sprawiedliwości - podsumował.

Zobacz także: Jarosław Gowin wskazuje, co zaszkodziło Zjednoczonej Prawicy

WP

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP