Trwa ładowanie...
d3bamwm

Departament Stanu ostrzega przed obchodami 11 listopada

Jest komunikat USA ws. 11 listopada. Departament Stanu opublikował na Twitterze alert bezpieczeństwa dla podróżujących do Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz Niepodległości w Warszawie
Marsz Niepodległości w Warszawie (Forum, Fot: Chris Niedenthal)
d3bamwm

"11 listopada, w związku z polskim Dniem Niepodległości, będzie miało miejsce szereg wydarzeń. Od gmachu Sejmu do Wybrzeża Szczecińskiego przejdzie marsz. W poprzednich latach miały miejsce brutalne scysje pomiędzy manifestantami i kontrdemonstrantami" - czytamy na profilu Departamentu Stanu.

Podobny komunikat pojawił się na stronie Ambasady Konsulatu USA w Polsce. W ostrzeżeniu dotyczącym bezpieczeństwa podkreślono, że "w poprzednich latach niektórzy uczestnicy marszu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nieśli transparenty, rzucali race i skandowali hasła wymierzone w mniejszości rasowe, seksualne i religijne".

d3bamwm

Ambasada poleca swoim obywatelom, by unikali trasy marszu, tłumów demonstracji, nie zwracali na siebie uwagi i śledzili bieżące informacje w lokalnych mediach.

W środę Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała zakaz zorganizowania Marszu Niepodległości. - Uważam z całą odpowiedzialnością, że nie tak powinno wyglądać stulecie odzyskania niepodległości przez państwo polskie. Stąd moja decyzja - argumentowała swoje postanowienie prezydent stolicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bamwm

Podziel się opinią

Share

d3bamwm

d3bamwm
Więcej tematów