ycipk-3m7pjg

Obywatele RP i ONR spotkają się przed sądem. Czekają na decyzję ws. Marszu

Sąd rozpatrzy w czwartek odwołanie ws. zakazu Marszu Niepodległości, który został wydany przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. Przed gmachem Sądu Okręgowego na werdykt będą czekać zarówno członkowie ONR, jak i Obywatele RP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz Niepodległości w Warszawie
Marsz Niepodległości w Warszawie (PAP)
ycipk-3m7pjg

W środę Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała zakaz zorganizowania Marszu Niepodległości. - Uważam z całą odpowiedzialnością, że nie tak powinno wyglądać stulecie odzyskania niepodległości przez państwo polskie. Stąd moja decyzja - argumentowała swoje postanowienie prezydent stolicy.

Na reakcję organizatorów wydarzenia nie trzeba było długo czekać. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości złożyło w czwartek w Sądzie Okręgowym w Warszawie odwołanie od decyzji prezydent stolicy. - Jesteśmy dobrej myśli. Wszystkie wyjazdy są organizowane, nie wstrzymujemy żadnych prac przed 11 listopada - mówił w rozmowie z Wirtualną Polską Tomasz Kalinowski.
O 18:30 odbędzie się rozprawa w sprawie odwołania złożonego przez organizatorów tzw. Marszu Niepodległości. Chodzi o zakaz wydany przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. Obywatele RP zapowiedzieli, że przyjdą przed Sąd Okręgowy.

ycipk-3m7pjg

W tym samym miejscu mają się pojawić członkowie m.in. Obozu Narodowo-Radykalnego. "My pokażemy swój sprzeciw wobec niszczenia patriotycznej manifestacji. Zabierzmy ze sobą flagi narodowe!" - czytamy we wpisie na Twitterze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3m7pjg
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3m7pjg

ycipk-3m7pjg
ycipk-3m7pjg