ycipk-ir4zgs

Tomasz Kalinowski: Hanna Gronkiewicz-Waltz to polityk skompromitowany

- Prezydent nie musi iść w tym Marszu, ale nie może go zakazywać - mówi Tomasz Kalinowski. Tak jeden z organizatorów Marszu Niepodległości komentuje decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz ws. Marszu Niepodległości w rozmowie z Wirtualną Polską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Kalinowski, jeden z organizatorów Marszu Niepodległości
Tomasz Kalinowski, jeden z organizatorów Marszu Niepodległości (PAP)
ycipk-ir4zgs

Kalinowski przyznał w rozmowie z WP, że zespół prawny pracuje nad przygotowaniem odwołania do Sądu Administracyjnego. - Jesteśmy dobrej myśli. Wszystkie wyjazdy są organizowane nie wstrzymujemy żadnych prac przed 11 listopada. Szykujemy się na to żeby przyjechało jak najwięcej osób na rondo Dmowskiego o godzinie 14 - mówi organizator Marszu Niepodległości.

Gronkiewicz-Waltz jako powód swojej decyzji podawała problem zabezpieczenia w świetle masowych zwolnień lekarskich w policji. Czy Marsz Niepodległości jest odpowiednio zabezpieczany? - Straż Niepodległości wypełnia swoje zadanie, nie było żadnych prowokacji ani żadnego łamania prawa, ani sytuacji, które burzyłyby porządek publiczny - tłumaczy Kalinowski. Dodał, że od miesięcy są przygotowane konkretne struktury, które będą zabezpieczać Marsz.

- W dodatku byliśmy w kontakcie z Komendą Główną Policji. Z tego, co wiem będzie dostateczna liczba policji i żandarmerii wojskowej - mówi Tomasz Kalinowski w rozmowie z WP, podkreślając, że organizatorzy Marszu współpracują również z służbami ratowniczymi.

ycipk-ir4zgs

Prezydent stolic podkreślała również na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, że "Warszawa już dość wycierpiała". Często pojawia się również argument, że podczas Marszu Niepodległości pojawią się hasła nawołujące do nienawiści. - To są insynuacje ze strony Hanny Gronkiewicz-Waltz. Nie można tego brać na poważnie. To jest polityk skompromitowany. Patrioci maja prawo świętować niepodległość 11 listopada. Prezydent nie musi iść w tym marszu, ale nie może go zakazywać - odpowiedział Tomasz Kalinowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-ir4zgs
ycipk-ir4zgs