Trwa ładowanie...
d3dc00k

Nowoczesna zawiadamia prokuraturę. "Kuchciński poświadczył nieprawdę"

Poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński złożył zawiadomienie do prokuratury ws. Marka Kuchcińskiego. Według polityka, podczas Zgromadzenia Narodowego marszałek Sejmu przekroczył swoje uprawnienia i poświadczył nieprawdę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Kuchciński po raz kolejny podpadł posłom opozycji
Marek Kuchciński po raz kolejny podpadł posłom opozycji (East News, Fot: BARTOSZ KRUPA)
d3dc00k

Zembaczyński był uczestnikiem opisanej w zawiadomieniu sytuacji. Parlamentarzysta twierdzi, że marszałek Kuchciński swoim działaniem złamał art. 231 i 271 Kodeksu Karnego.

Jak pisze Zembaczyński, marszałek Sejmu nie dopuścił do złożenia przez niego dokumentu, który zawierał zastrzeżenia do protokołu Zgromadzenia Narodowego. Zembaczyński twierdzi, że w ten sposób Kuchciński "poświadczył nieprawdę i przekroczył swoje uprawnienia".

Posłowie opozycji i Marek Kuchciński od dawna znajdują się na wojennej ścieżce. W maju Platforma Obywatelska, Nowoczesna oraz PSL wyraziły wotum nieufności wobec marszałka, które jednak zostało odrzucone głosami posłów Zjednoczonej Prawicy. Kilka dni później parlamentarzyści Nowoczesnej próbowali siłą wedrzeć się do jego gabinetu. Zarzucali mu wówczas, że robi z sejmu "zamkniętą twierdzę" i godzi w wolny dostęp obywateli do gmachu polskiego parlamentu.

d3dc00k

Zobacz także: Małgorzata Wassermann: "Nie jestem przywiązana do ław sejmowych"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dc00k

Podziel się opinią

Share

d3dc00k

d3dc00k
Więcej tematów