Trwa ładowanie...

Nowoczesna zawiadamia prokuraturę. "Kuchciński poświadczył nieprawdę"

Poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński złożył zawiadomienie do prokuratury ws. Marka Kuchcińskiego. Według polityka, podczas Zgromadzenia Narodowego marszałek Sejmu przekroczył swoje uprawnienia i poświadczył nieprawdę.

Share
Nowoczesna zawiadamia prokuraturę. "Kuchciński poświadczył nieprawdę"Źródło: East News, fot: BARTOSZ KRUPA
d262u9o

Zembaczyński był uczestnikiem opisanej w zawiadomieniu sytuacji. Parlamentarzysta twierdzi, że marszałek Kuchciński swoim działaniem złamał art. 231 i 271 Kodeksu Karnego.

Jak pisze Zembaczyński, marszałek Sejmu nie dopuścił do złożenia przez niego dokumentu, który zawierał zastrzeżenia do protokołu Zgromadzenia Narodowego. Zembaczyński twierdzi, że w ten sposób Kuchciński "poświadczył nieprawdę i przekroczył swoje uprawnienia".

Posłowie opozycji i Marek Kuchciński od dawna znajdują się na wojennej ścieżce. W maju Platforma Obywatelska, Nowoczesna oraz PSL wyraziły wotum nieufności wobec marszałka, które jednak zostało odrzucone głosami posłów Zjednoczonej Prawicy. Kilka dni później parlamentarzyści Nowoczesnej próbowali siłą wedrzeć się do jego gabinetu. Zarzucali mu wówczas, że robi z sejmu "zamkniętą twierdzę" i godzi w wolny dostęp obywateli do gmachu polskiego parlamentu.

d262u9o

Zobacz także: Małgorzata Wassermann: "Nie jestem przywiązana do ław sejmowych"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d262u9o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d262u9o
Więcej tematów