Trwa ładowanie...

Zadzwiające słowa Łukaszenki. "Dzieli" terytorium Rosji

Aleksander Łukaszenka zaczął dzielić terytorium Rosji? Dyktator niespodziewanie wyznał, że chciałby, aby obwód kaliningradzki (teraz w Polsce nazywany królewiecki) był bliżej Białorusi. - Zawsze nazywałem go moim - ujawnił samozwańczy prezydent.

Łukaszenka "dzieli" terytorium Rosji? Tak mówi o KrólewcuŁukaszenka "dzieli" terytorium Rosji? Tak mówi o KrólewcuŹródło: president.gov.by
d14dt26
d14dt26

Aleksander Łukaszenka w poniedziałek odbył spotkanie z gubernatorem obwodu królewieckiego. Podczas swojego wystąpienia dyktator przypomniał, że Białoruś zawsze się opiekowała tym regionem.

Na tym jednak nie koniec. Polityk zaznaczył, że chciałby, aby obwód królewiecki był bliżej Białorusi.

d14dt26

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Ekspert widzi koniec Łukaszenki. "Czarny sen całego systemu"

Łukaszenka chce Kaliningradu. "Zawsze nazywałem go swoim"

- Białoruś w Związku Radzieckim, że tak powiem, była odpowiedzialna za obwód kaliningradzki, więc zawsze nazywałem go moim - mówił Aleksander Łukaszenka.

Następnie dyktator dodał, że bał się tego, że Rosjanie będą myśleć, ze jego kraj udaje, że zdobywa ten region. - Chociaż prawdopodobnie nie byłoby gorzej, gdyby obwód kaliningradzki był bliżej Białorusi - mówił samozwańczy prezydent.

Królewiec, a nie Kaliningrad. Są zmiany

Przypomnijmy, że 9 maja Komisja Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej, działająca przy Głównym Geodecie Kraju, przekazała, że na "125. posiedzeniu w dniu 12 kwietnia 2023 roku uchwaliła, że dla miasta o rosyjskiej nazwie Kaliningrad zalecana jest wyłącznie polska nazwa Królewiec i niezalecane jest stosowanie w języku polskim nazwy Kaliningrad".

d14dt26

Przeczytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d14dt26
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d14dt26
Więcej tematów