Trwa ładowanie...
d9gk644

Kto jest ważniejszy: prezes PiS, czy premier rządu? Jacek Sasin bez ogródek: Kaczyński, bo bez niego nie byłoby rządu

Świat polityki żyje ostatnio sposobem, w jaki prezydent Duda przyjmuje prezesa PiS w Belwederze. Głos w tej sprawie zabrał Jacek Sasin, którzy przyznał, że sprawa jest tak naprawdę drugorzędna. Ale potem zaskoczył. - Jarosław Kaczyński jest kimś ważniejszym niż premier - przyznał polityk. I wyjaśnił dlaczego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polityk mówił również o pomnikach smoleńskich
Polityk mówił również o pomnikach smoleńskich (PAP, Fot: Marcin Obara)
d9gk644

Sprawa witania prezesa PiS przez Andrzeja Dudę została przywołana przez Krystynę Pawłowicz.

Potem wróciła do tego rzeczniczka PiS. - Wszyscy powinniśmy z większym szacunkiem traktować Jarosława Kaczyńskiego, bo to jedyny człowiek, któremu udało się odnieść tak wielki sukces. To dzięki niemu mamy prezydenta i większość parlamentarną - powiedziała Beata Mazurek.

I dodała, że "gdyby to ode niej zależało, to by zachęcała prezydenta, aby witał go osobiście". Teraz do sprawy "witania" odniósł się Jacek Sasin. Według niego, sprawa jest drugorzędna i bardziej zależy od zasad dobrego wychowania.

d9gk644

"Jarosław Kaczyński jest kimś ważniejszym niż premier"

Marcin Zaborski w RMF FM spytał go, co by było, gdyby prezes PiS był zarazem szefem rządu. - Powiem tak: Jarosław Kaczyński jest kimś ważniejszym niż premier, bo jest szefem większości parlamentarnej, a bez tej większości parlamentarnej nie byłoby ani tego rządu ani tego premiera" - wyjaśnił.

Potem dodał: "nie mówimy o protokole, mówimy o pewnej rzeczywistości politycznej". - Rzeczywistość polityczna jest taka. To szef większości parlamentarnej, lider ugrupowania, które wygrało wybory, jest postacią najważniejszą - dodał.

d9gk644

Pomnik smoleński. Sasin zdradza, kiedy poznamy wyniki konkursu

- W piątek ( 20 października - przyp. red.) poznamy wyniki konkursu na pomnik smoleński i pomnik Lecha Kaczyńskiego - przyznał Sasin. Jak dodał, do prezentacji dojdzie na terenie wyścigów konnych na Służewcu.

Dodał, że zaprezentowane zostaną też projekty pomników, które zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu "i przybrały w nim formę makiet". - Niestety jeden z twórców nie dostarczył swojego projektu, więc będzie o jeden projekt mniej niż te, które zakwalifikowały się do drugiego etapu - podkreślił Sasin.

Tak będą wyglądać pomniki smoleńskie?

Dopytywany, czy możliwe jest, że komitet społeczny wybierze inny projekt, niż jury konkursowe odparł, że "w regulaminie konkursu jest zapis, że to jury decyduje, które projekty wygrywają i będą realizowane".

Do II etapu konkursu na opracowanie koncepcji pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego zostało dopuszczonych 5 prac oznaczonych kodami. Natomiast do II etapu konkursu na koncepcję pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej dopuszczono 9 prac.

d9gk644

Podziel się opinią

Share
d9gk644
d9gk644
Więcej tematów