Trwa ładowanie...

Beata Mazurek: zachęcałabym prezydenta, żeby witał Jarosława Kaczyńskiego osobiście

Wszyscy powinniśmy z większym szacunkiem traktować Jarosława Kaczyńskiego, bo to jedyny człowiek, któremu udało się odnieść tak wielki sukces - stwierdziła rzeczniczka PiS Beata Mazurek. - Gdybym ode mnie zależało, to bym zachęcała prezydenta, aby go witał osobiście - dodała.

Share
Beata Mazurek: zachęcałabym prezydenta, żeby witał Jarosława Kaczyńskiego osobiścieŹródło: Agencja Gazeta
d19etq7

Beata Mazurek była gościem Michała Karnowskiego w studiu wpolsce.pl. Pytana o ostatni sondaż CBOS, z którego wynika, że gdyby teraz odbyły sie wybory PiS zdobyłby 47-proc. poparcie, stwierdziła, że świadczy to o tym, że jej ugrupowanie "idzie w dobrym kierunku". - Dla mnie zabawna jest sytuacja, bo opozycja mówi, że to rządowa sondażownia, a jak oni byli u władzy, to CBOS był dobry, teraz jest zły - dodała.

Karnowski pytał też rzeczniczkę PiS o negocjacje między jej ugrupowaniem a Kancelarią Prezydenta w sprawie projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Mazurek stwierdziła, że nic nie wie o wątpliwościach prezydenta dotyczących złożonych przez partię poprawek.

- Do kolejnego spotkania pomiędzy prezesem Jarosławem Kaczyńskim a prezydentem Andrzejem Dudą najprawdopodobniej dojdzie w piątek. Poczekamy wtedy, jaka będzie opinia pana prezydenta w stosunku do propozycji, którą złożyliśmy i zobaczymy, czy rzeczywiście jest tak jak mówią media. Na razie nikt z Kancelarii Prezydenta nie potwierdza, że ma jakiekolwiek zastrzeżenia do propozycji, którą złożyliśmy - powiedziała Mazurek.

d19etq7

Mazurek: uchwalanie ustaw, które mogą być zawetowane nie ma sensu

- Jeśli będzie miał zastrzeżenia, to będziemy się do tego odnosić. Najpierw musimy poznać opinię drugiej strony - zaznaczyła rzeczniczka PiS.

Zobacz także: Spotkanie Duda - Kaczyński. Zapytaliśmy Polaków, kto według nich postawi na swoim

Mazurek dopytywana była też, czy propozycje złożone przez PiS prezydentowi Dudzie są ostateczne, czy też możliwa jest kolejna runda kompromisowych propozycji. - Myślę, że wszystko będzie zależało od tego, jaki będzie przebieg piątkowej rozmowy. Niczego nie należy wykluczać, bo wiadomo, że pierwsza próba reformy była próbą nieudaną - przypomniała.

d19etq7

Pytana co w sytuacji, kiedy potwierdzą się doniesienia medialne mówiące o tym, że prezydent ma zastrzeżenia do propozycji PiS, Mazurek powiedziała, że "będziemy się wtedy zastanawiać". -Będziemy prosili o to, by mieć czas na to, żeby się zastanowić i odnieść do propozycji pana prezydenta - dodała.

- Najpierw domówmy się co możemy, w jakim zakresie znaleźć kompromis z panem prezydentem. W mojej ocenie uchwalenie ustaw, które będą zawetowane nie ma najmniejszego sensu - mówiła.

Rzeczniczka PiS: powinniśmy z większym szacunkiem traktować Kaczyńskiego

Prowadzący program, powołując się na słowa prof. Pawłowicz spytał, czy prezydent Duda nie powinien okazywać więcej szacunki prezesowi Kaczyńskiego i witać go osobiście podczas spotkań w Belwederze.

- Wszyscy powinniśmy z większym szacunkiem traktować Jarosława Kaczyńskiego, bo to jedyny człowiek, któremu udało się odnieść tak wielki sukces. To dzięki niemu mamy prezydenta i większość parlamentarną. Od ponad dwudziestu lat jest bardzo mocno hejtowany i dziwię się, że jest tak mało osób, które stoją za nim murem. To jest nieprzyzwoite z czym się on spotyka. To człowiek bardzo dobry, nie jest małostkowy, który nie przejmuje się złą opinią innych na swój temat, przez co pokazuje jaką ma klasę w sobie. To Polska jest dla niego najważniejsza, a nie to co o nim mówią. Uważam, że szacunek absolutnie mu się należy. Gdybym ode mnie zależało, to bym zachęcała prezydenta, aby go witał osobiście - stwierdziła Beata Mazurek.

d19etq7

Mazurek: pracujemy nad zmianą ordynacji i ustawą medialną

- Pracujemy nad zmianą ordynacji, pracujemy nad zmianą ustawy medialnej. Natomiast kluczowe jest to, w jaki sposób rozstrzygniemy reformę wymiaru sprawiedliwości. Od tego będzie zależało co i w jakiej kolejności i kiedy będziemy przeprowadzać - odparła rzeczniczka PiS pytana, czy PiS na poważnie pracuje nad zmianą ordynacji wyborczej i czy nie obawia się, że ustawa ta może zostać zawetowana przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Dopytywana, czy reforma wymiaru sprawiedliwości "da odpowiedź, czy prezydent jest z nami" Mazurek powiedziała: "Jestem przekonana, że prezydent jest z nami". - Nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej. Uważam, że wspólnie odnieśliśmy zwycięstwo i gdyby nasze drogi się rozeszły, to z tym zwycięstwem byłoby trudno dla obydwu stron - dodała rzeczniczka PiS.

Inny kandydat na prezydenta niż Duda?

Karnowski pytał też swojego gościa, czy może sobie wyobrazić innego kandydata PiS na prezydenta, niż Andrzej Duda. - A kto sobie wyobrażał kandydata Andrzeja Dudę na prezydenta? Nikt. To był człowiek, który na początku dla wielu osób był nieznany. Potem był wyśmiewany, potem był krytykowany a potem zwyciężył - odpowiedziała Mazurek.

Dopytywana, czy wyobraża sobie jednak scenariusz innego kandydata PiS, Mazurek powiedziała: "Ja sobie dużo rzeczy jestem w stanie wyobrazić, taki scenariusz oczywiście też".

- Po tym co powiedziałam pewnie będzie tysiące nagłówków w gazetach, że PiS będzie szukało nowego kandydata. Nie, na to jest za wcześnie. Nowego kandydata absolutnie nie szukamy. Chcemy porozumienia w kluczowych kwestiach z panem prezydentem i jestem dobrej myśli, że to porozumienie będzie - podkreśliła rzecznik PiS.

d19etq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19etq7
d19etq7
Więcej tematów