Trwa ładowanie...
krzysztof brejza

KPRM rośnie jak na drożdżach. Poseł ujawnia pismo

Krzysztof Brejza ujawnił odpowiedź na pytanie o liczbę zatrudnionych w KPRM. Okazuje się, że w ciągu 4 lat przybyło tam 131 pracowników i 24 kierowników. "Rząd - wielki, większy, największy" - napisał poseł PO.

Share
KPRM rośnie jak na drożdżach. Poseł ujawnia pismo
Źródło: East News, Fot: Jan Bielecki
dv8l7l0

Krzysztof Brejza może uchodzić za utrapienie dla rządzących, którzy są prawnie zobowiązani do odpowiedzi na interpelacje poselskie. Polityk PO wykorzystuje to wyjątkowo często.

Po ujawnieniu wysokości nagród rządu Beaty Szydło i wzrostu zatrudnienia w ministerstwach, poseł wziął na celownik Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Okazuje się, że i tam przybyło wiele etatów.

KPRM rośnie jak na drożdżach. Krzysztof Brejza ujawnia pismo

Poseł PO opublikował odpowiedź KPRM na jego pytanie o stan zatrudnienia na początku 2015 i 2019 roku. Okazuje się, że liczba pracowników zwiększyła się z 583 do 714, a stanowisk kierowniczych z 56 do 80. "Rząd - wielki, większy, największy" - napisał Brejza na Twitterze.

dv8l7l0

Zobacz też: Krzysztof Brejza kreśli czarny scenariusz dla Jarosława Kaczyńskiego

Kancelaria tłumaczy wzrost zatrudnienia przejęciem w 2017 roku 56 pracowników zlikwidowanego Ministerstwa Skarbu Państwa. 8 nowych pracowników przyszło z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W 2018 przybyło natomiast pracowników zajmujących się analityką.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dv8l7l0

Podziel się opinią

Share
dv8l7l0
dv8l7l0
Więcej tematów