Trwa ładowanie...
d3spn0t

Jarosław Kaczyński pozwał posła PO. Mamy fragmenty pisma

Krzysztof Brejza mocno dał się we znaki prezesowi PiS. Jarosław Kaczyński pozwał posła PO za publiczne stawianie pytań ws. jego roli w spółce Srebrna. Brejzę będzie bronić jego żona, która opublikowała na Twitterze fragmenty pozwu prezesa PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński kontra Krzysztof Brejza. Prezes PiS pozwał posła PO
Jarosław Kaczyński kontra Krzysztof Brejza. Prezes PiS pozwał posła PO (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d3spn0t

Jarosław Kaczyński pozwał Krzysztofa Brejzę o naruszenie dóbr osobistych. Chodzi o pytania publicznie stawiane przez posła PO, dotyczące działań prezesa PiS w spółce Srebrna. Zdaniem Brejzy Jarosław Kaczyński mógł popełnić przestępstwo.

Obrończynią posła będzie jego żona Dorota Brejza. Prawniczka zamieściła na Twitterze fragmenty pozwu przygotowanego przez pełnomocników Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński kontra Krzysztof Brejza. Prezes PiS pozwał posła PO

d3spn0t

Zdaniem Brejzy najciekawszy fragment uzasadnienia pozwu to opinia, że nic nie uprawnia "nagłaśniania składania zawiadomień do prokuratury" i ich publicznej prezentacji. "Pamiętajcie jedno. Możecie sobie zgłaszać różne rzeczy do prokuratury. Ona się tym zajmie. Ale nie możecie tego upubliczniać. To pisze sam Jarosław Kaczyński" - czytamy na Twitterze Brejzy.

Zobacz też: Krzysztof Brejza kreśli czarny scenariusz dla Jarosława Kaczyńskiego

Żona posła zamieściła też fragmenty odpowiedzi na pozew. Jak podkreśla, kluczowe w sprawie jest przesłuchanie obu stron. Brejza pisze, że skoro prokurator prowadząca sprawę Gerarda Birgfellnera (pozywa Kaczyńskiego ws. Srebrnej - przyp. red.) nie chce przesłuchać Jarosława Kaczyńskiego, to może zrobi to sąd cywilny.

Czytaj też: Jarosław Kaczyński pozwał PO. Brejza pokazał pismo
List Kaczyńskiego do Polaków. Ma prośbę

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d3spn0t

Podziel się opinią

Share

d3spn0t

d3spn0t
Więcej tematów