Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński pozwał PO. Brejza pokazał pismo

Prezes PiS pozwał Platformę Obywatelską i jej trzech posłów: Krzysztofa Brejzę, Cezarego Tomczyka i Marcina Kierwińskiego. Chodzi o pytania, jakie politycy zadawali publicznie Jarosławowi Kaczyńskiemu ws. spółki Srebrna.

Share
Jarosław Kaczyński pozwał PO. Brejza pokazał pismo
Źródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
d16iafd

"Czuję się zaszczycony tym, że sam J. Kaczyński mnie pozwał" - napisał Krzysztof Brejza. Poseł PO i kandydat w wyborach do Europarlamentu zamieścił na swoim twitterowym koncie zdjęcie pisma przesłanego w imieniu prezesa PiS.

Jarosław Kaczyński, za pośrednictwem gdańskiej kancelarii Gotkowicz, Kosmus, Kuczyński i Partnerzy, pozwał Platformę Obywatelską. Jako "dopozwani" figurują trzej posłowie, którzy najczęściej stawiali prezesowi PiS publiczne pytania o jego rolę w spółce Srebrna. Krzysztofa Brejzę będzie reprezentować jego żona Dorota.

"Kaczyński żyje w matriksie"

Brejza deklaruje, że doprowadzi Jarosława Kaczyńskiego przed sąd. "Żyje w matriksie zbudowanym przez jego dwór za publiczne pieniądze" - napisał poseł PO o założycielu PiS. Brejza zwrócił uwagę, że Kaczyńskiego reprezentuje ta sama kancelaria, w której rejestrowano spółkę Solvere, której założyciele pracowali dla rządu.

Zobacz też: Rzecznik rządu o filmie Tomasza Sekielskiego. Doszło do ostrej wymiany zdań

Polityk Platformy opublikował też w środę szereg odpowiedzi na pytania ws. spółki Forum. To wydawca prorządowej "Gazety Polskiej Codziennie". Brejza pytał zależne od rządu instytucje, ile pieniędzy przekazali spółce Forum za reklamę. Kilka podmiotów utajniło kwoty, inne - przyznały się do wsparcia na łącznie kilkaset tysięcy zł. Sam NFOŚiGW w 2018 r. zapłacił Forum niemal 260 tys zł.

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d16iafd

Podziel się opinią

Share
d16iafd
d16iafd
Więcej tematów