Trwa ładowanie...
d2nxa8f

Koronawirus w Polsce. Szkoła i przedszkole w Szczecinie zamknięte

Szkoła Podstawowa 45 i filia Przedszkolna nr 58 w Szczecinie zostały zamknięte - podają służby sanitarne. Ma to związek z obecnością w placówce osób, u których istnieje podejrzenie zakażenia koronawirusem. To uczeń i jego rodzina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Uczeń i jego rodzina zostali przewiezieni do szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie
Koronawirus w Polsce. Uczeń i jego rodzina zostali przewiezieni do szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie (East News)
d2nxa8f

Zalecenie zamknięcia przedszkola i szkoły przekazał samorządowcom ze Szczecina Powiatowy Inspektor Sanitarno-Epidemiologiczny w tym mieście.

- Było to zalecenie, a nie nakaz, ale ze względów bezpieczeństwa i ostrożności podjęto decyzję o zamknięciu placówek do czwartku - mówi Wirtualnej Polsce Marta Kufel z biura prasowego magistratu w Szczecinie.

Dzieci i uczniów po godz. 12 natychmiast ewakuowano i odesłano do domów - podaje TVN24. Jeden z uczniów źle się poczuł podczas zajęć, a wcześniej przebywał z rodziną w Niemczech.

d2nxa8f

Zobacz też: Bartłomiej Sienkiewicz o koronawirusie: to jest także choroba państw

Przeczytaj też: Koronawirus w Polsce. Wdrożenie kontroli sanitarnych na granicach

Do szpitala trafiła matka i rodzeństwo ucznia.

d2nxa8f

- Razem z nim to troje dzieci. Pobrane zostały od nich próbki do testów na obecność koronawirusa. Czekamy też na diagnozy lekarzy - wyjaśnia nam Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie.

- Przez dwa dni budynki Szkoły Podstawowa 45 i filii Przedszkolna nr 58 będą poddawane dezynfekcji - dodaje Marta Kufel. Wyjaśnia, że rodzice zostali poproszeni o monitorowanie stanu zdrowia dzieci.

Koronawirus w Polsce. 17 potwierdzonych przypadków

Tymczasem do poniedziałkowego popołudnia w Polsce potwierdzono 17 przypadków koronawirusa. - Ponad 4 tys. osób jest podjętych kwarantanną domową. Cyfry rosną - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak podkreślił, trzeba przygotować się na szybki wzrost zachorowań.

d2nxa8f

Podobnie jak w Szczecinie decyzję ws. zamknięcia trzech szkół podjęto również w Rybniku.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d2nxa8f

Podziel się opinią

Share

d2nxa8f

d2nxa8f
Więcej tematów