Trwa ładowanie...
d28lf3c

Koronawirus. Polska. Przesunięte posiedzenie Sejmu. Znana nowa data

Tomasz Grodzki przesunął posiedzenie Senatu w związku z wykryciem koronawirusa u Jana Filipa Libickiego. Przełożone zostało również posiedzenie Sejmu. Na zebraniu prezydium Elżbieta Witek poinformowała, że obrady zostały przesunięte o tydzień.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Marszałek Elżbieta Witek podała, że 16. posiedzenie Sejmu rozpocznie się 14 sierpnia
Koronawirus w Polsce. Marszałek Elżbieta Witek podała, że 16. posiedzenie Sejmu rozpocznie się 14 sierpnia (East News, Fot: JACEK DOMINSKI)
d28lf3c

Senator PSL-UED Jan Filip Libicki poinformował w sobotę, że został zarażony koronawirusem. Na wiadomość zareagował Tomasz Grodzki, który przesunął posiedzenie izby, które początkowo miało się odbyć w dniach 4-7 sierpnia.

Koronawirus w Polsce. Senat przesuwa obrady po wykryciu COVID-19 u Jana Filipa Libickiego

Dodatkowo wszyscy senatorowi i pracownicy Kancelarii Senatu, którzy mieli kontakt z Libickim, przejdą testy na COVID-19. Izba wyższa parlamentu zbierze się dopiero 11 sierpnia. Obrady będą trwały trzy dni.

d28lf3c

Przeczytaj: Koronawirus w Senacie. Artur Dunin i Ryszard Bober zakażeni COVID-19

Decyzja o przełożeniu posiedzenia zapadła również w Sejmie, który początkowo miał zebrać się w najbliższy piątek. Wicemarszałek Ryszard Terlecki informując o przełożeniu obrad, nie podał jednak nowej daty.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Włodzimierz Czarzasty: Panie prezydencie, niech mnie pan pozytywnie zaskoczy

Termin został uzupełniony dopiero podczas wieczornego zebrania prezydium Sejmu. Marszałek Elżbieta Witek podała, że 16. posiedzenie izby rozpocznie się 14 sierpnia - poinformował Andrzej Grzegrzółka, rzecznik Centrum Informacji Sejmu. Obrady zostały więc przesunięte o tydzień.

d28lf3c

Przeczytaj również: Senator zakażony koronawirusem. Co z uroczystością zaprzysiężenia prezydenta Polski?

Na 6 sierpnia zaplanowane jest z kolei Zgromadzenie Narodowe. Wówczas Andrzej Duda ma zostać zaprzysiężony na prezydenta i objąć urząd na drugą kadencję. W tym wypadku termin jest bardziej sztywny, bo tego dnia kończy się pierwsza kadencja głowy państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28lf3c

Podziel się opinią

Share
d28lf3c
d28lf3c
Więcej tematów