Trwa ładowanie...

Koronawirus w Senacie. Artur Dunin i Ryszard Bober zakażeni COVID-19

Artur Dunin i Ryszard Bober z koronawirusem. To kolejni po Janie Libickim senatorowie, u których został wykryty COVID-19. Obaj uczestniczyli w posiedzeniach komisji, w których brał udział polityk Koalicji Polskiej. Zakażony może być też ojciec senatora, Marcin Libicki.

Share
Koronawirus w Senacie. Artur Dunin i Ryszard Bober zakażeni COVID-19
Źródło: PAP
djeepo8

Koronawirus w Senacie. W sobotę o pozytywnym wyniku testu na COVID-19 poinformował Jan Libicki, a w poniedziałek okazało się, że kolejnymi zakażonymi są jego partyjny kolega Ryszard Bober oraz Artur Dunin z Koalicji Obywatelskiej.

- Czuję się źle. Boli mnie głowa, łamie mnie w kościach, mam gorączkę. Nikt z sanepidu do mnie nie dzwonił. Sam dziś zgłosiłem się do szpitala - powiedział portalowi Onet.pl senator ze Zgierza.

Po południu Dunin potwierdził w rozmowie z TVN24, że jest zakażony. Po godz. 17 okazało się też, że zakażony jest 64-letni Bober. - Po informacji o tym, że Filip (Jan Filip Libicki - red.) ma wirusa, poddałem się badaniom. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że mogę być chory, ale nie chciałem być siewcą. Pierwszy wynik jest niestety pozytywny, czekam na ponowne badanie w czwartek - powiedział Wirtualnej Polsce Ryszard Bober.

djeepo8

"Rzeczpospolita" ustaliła z kolei, że zakażony koronawirusem może być ojciec Jana Libickiego. 81-letni Marcin Libicki miał trafić do szpitala karetką przystosowaną do transportu osób zakażonych COVID-19. - Nie mamy jeszcze potwierdzonej diagnozy, ale symptomy są bardzo niepokojące - powiedział w rozmowie z gazetą polityk PSL.

Koronawirus w Senacie. Artur Dunin kolejnym zakażonym COVID-19

Senatorowie i posłowie, którzy mieli kontakt z Janem Libickim, są w kwarantannie lub w trakcie testów na koronawirusa. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki przyznał, że chodzi o kilkadziesiąt osób, w tym pracowników Senatu.

Zobacz wideo: Zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. <a href="https://wiadomosci.wp.pl/wlodzimierz-czarzasty-6140981088818817c">Włodzimierz Czarzasty</a> ostro o bojkocie opozycji. "Trzeba mówić prawdę"

Artur Dunin 30 lipca uczestniczył w posiedzeniu senackiej komisji, któremu przewodził Jan Libicki. Na zdjęciach widać, że żaden z polityków uczestniczących w obradach nie miał maseczki, ani nie zachowywał obowiązującego dystansu.

Tuż obok zakażonego polityka PSL siedział wiceprzewodniczący komisji, Ryszard Majer z PiS, który według informacji Polsat News od poniedziałku pracuje z domu. W posiedzeniu uczestniczył też prezydencki minister Andrzej Dera, który zapewnia, że nie miał bezpośredniego kontaktu z Libickim.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djeepo8

Podziel się opinią

Share
djeepo8
djeepo8
Więcej tematów