Trwa ładowanie...
d4bkegh

Komisja śledcza ds. VAT w przedbiegach. Są kandydaci

Kukiz '15 i Nowoczesna wskazały swoich przedstawicieli do komisji śledczej ds. VAT, która ma zostać powołana podczas najbliższego posiedzenia Sejmu. Będą to Marek Jakubiak i Mirosław Pampuch. Pozostałe ugrupowania opozycyjne czekają na decyzję w sprawie utworzenia komisji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Jakubiak z Kukiz'15 będzie ścigał tzw. vatowców
Marek Jakubiak z Kukiz'15 będzie ścigał tzw. vatowców (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
d4bkegh

Sejmowa komisja ustawodawcza ma we wtorek po południu zająć się projektem uchwał PiS i Kukiz'15 w sprawie powołania komisji śledczej. Posłowie będą badać przypadki wyłudzeń VAT w latach 2007-2015, kiedy rządziła koalicja PO-PSL. Jak donosi RMF FM, na 9 osób w komisji, 5 ma wyznaczyć rządząca koalicja. Jej pracami ma kierować poseł PiS z trójmiasta Marcin Horała. Innym przedstawicielem partii rządzącej ma być m.in. Waldemar Buda.

Opozycji przypadną cztery miejsca. Sprawa jest rozstrzygnięta już w klubie Pawła Kukiza. Jego przedstawicielem w komisji będzie przedsiębiorca Marek Jakubiak. Właściwie przesądzona jest też kandydatura w Nowoczesnej - Mirosław Pampuch w latach 2008-2014 był starostą olsztyńskim. W PO trwa dyskusja - najczęściej mówi się o minister finansów w gabinecie cieni Izabeli Leszczynie lub byłym wiceministrze Januszu Cichoniu.

Z kolei rzecznik ludowców Jakub Stefaniak przekazał, że decyzja o kandydacie PSL-UED jeszcze nie została podjęta. Zarówno Ludowcy, jak i Platforma czekają z wskazaniem kandydatów na decyzję Sejmu w sprawie utworzenia komisji.

d4bkegh

Zobacz także: "Tłit": Joanna Kluzik-Rostkowska o romansie Stanisława Pięty

Miałaby ona przyjrzeć się roli członków rządu, prezesa Najwyższej Izby Kontroli, prokuratury, policji oraz organów powołanych do ścigania przestępstw, w tym szefa ABW, szefa CBA. Jak mówią rządzący, komisja ma być też kolejnym orężem przeciw Donaldowi Tuskowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bkegh

Podziel się opinią

Share

d4bkegh

d4bkegh
Więcej tematów