ycipk-2t5kv1
ycipk-2t5kv1

Joanna Scheuring-Wielgus - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Nowoczesnej i menedżer kultury PAP Baza Zdjęć Archiwum
Podziel się
ycipk-2t5kv1

Joanna Scheuring-Wielgus to posłanka Nowoczesnej, działaczka społeczna, samorządowiec, posłanka na Sejm VIII kadencji.

Joanna Scheuring-Wielgus – informacje ogólne

Joanna Scheuring-Wielgus urodziła się 8 lutego 1972 roku w Toruniu, gdzie studiowała socjologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, którą ukończyła w 1997 roku. Odbyła też studia podyplomowe z zarządzania kulturą w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Przez jakiś czas pracowała w Londynie, a później zajmowała się marketingiem. Następnie zajęła się pracą w dziedzinie kultury, została menedżerem, a także prezesem w fundacji Win-Win wspierającej kulturę i lokalnych artystów, a także wiceprezesem Stowarzyszenia Rzeczpospolita Babska.

Joanna Scheuring-Wielgus zajmowała się działalnością w biznesie, prowadziła szkolenia z zarządzania, marketingu i finansowania projektów kulturalnych. Pracowała jako opiekun marki i menedżer relacji publicznych w Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. Scheuring-Wielgus prowadzi też działalność gospodarczą – firmę Art Management.

ycipk-2t5kv1

Joanna Scheuring-Wielgus – działalność polityczna

Joanna Scheuring-Wielgus dołączyła do zarządu Rady Miasta Torunia na czas kadencji 2014–2018, w 2014 roku wystartowała w wyborach prezydenckich w Toruniu, zajmując drugie miejsce. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku Joanna Scheuring-Wielgus otrzymała mandat poselski, dostając się do Sejmu z listy Nowoczesnej, a od 2016 roku jest w zarządzie partii.

ycipk-2t5kv1
Data urodzenia

08.02.1972

Miejsce urodzenia

Toruń

Profesja

menedżer kultury, polityk

Partie

Nowoczesna (członek zarządu partii)

ycipk-2t5kv1
ycipk-2t5kv1