Trwa ładowanie...

Joanna Mucha przedstawia program "czterdziestolatków". Neumann: PO ma program, mogę wskazać pani poseł, gdzie go znaleźć

Posłanka Platformy Obywatelskiej obwieściła, że przygotowała założenia programu dla opozycji na najbliższe 25 lat. Dodała, że ma zamiar przedstawić go liderom partii opozycyjnych. - To ciekawy materiał, pewnego rodzaju spojrzenie w przyszłość - ocenił inicjatywę Grzegorz Schetyna. Przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Sławomir Neumann był wobec pomysłu klubowej koleżanki dość krytyczny.
Share
Posłanka Joanna Mucha przygotowała założenia "programu czterdziestolatków" dla opozycji
Posłanka Joanna Mucha przygotowała założenia "programu czterdziestolatków" dla opozycjiŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d3sxpl1

- Transformacja ustrojowa się skończyła. Po dwóch latach rządów PiS widzimy, że jesteśmy zawracani z tego dorobku, który przyniosła nam transformacja ustrojowa - stwierdziła na specjalnie zwolanej w Sejmie konferencji Joanna Mucha.

W jej ocenie "jest dzisiaj konieczność, żeby określić plan na kolejne 25 lat". - To nasze pokolenie, pokolenie czterdziestolatków, powinno wziąć na siebie trud przygotowania takiego planu, programu i przekonania Polaków do jego realizacji - zaznaczyła.

d3sxpl1

Dlatego - jak mówiła - przygotowała założenia takiego programu. Zapowiedziała, że będzie chciała przedstawić go liderom partii opozycyjnych. - Dzisiaj miałam szansę spotkać się z przewodniczącym Grzegorzem Schetyną, jesteśmy umówieni na kolejne spotkanie jutro, żeby porozmawiać o konkretnym programie - dodała.

Według niej Schetyna przyjął jej propozycje "z dużym zainteresowaniem". - Zaproponowałam, żebym mogła przedstawić te założenia na naszej Radzie Programowej 21 października - dodała.

Schetyna: ciekawy materiał, to taki zarys programu

Sam Grzegorz Schetyna, pytany o propozycję Muchy uznał, że to "ciekawy materiał". - Bardziej oceniłbym go jako wizję, pewnego rodzaju spojrzenie na przyszłość - dodał przewodniczący PO. - To taki zarys programu. Przekażemy go do komisji programowej, bo przygotowujemy program na 21 października - podkreślił.

d3sxpl1

Schetyna potwierdził , że w środę spotka się po raz kolejny z posłanką. Pytany o propozycję Muchy zaprezentowania założeń na październikowej konwencji odparł, że "jej scenariusz będzie pisał zespół programowy".

Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec stwierdził, że klub PO "nie miał jeszcze okazji zapoznać się z propozycjami Joanny Muchy". - Jeśli posłowie mają ciekawe pomysły to z całą pewnością warto to wykorzystać. My się temu przyjrzymy, co pani poseł przygotowała - zadeklarował.

Neumann: nie wiem, co pani poseł robiła w ostatnich miesiącach, poza pisaniem książki

Z kolei szef klubu PO Sławomir Neumann, odnosząc się do inicjatywy Muchy powiedział, że Platforma ma program "Polski po PiS". - Nie wiem co pani poseł Mucha robiła w ostatnich miesiącach, poza pisaniem książki, być może teraz kolejnej książki - powiedział Neumann dziennikarzom w Sejmie. Przypomniał, że w październiku zeszłego roku Platforma przyjęła na konwencji w Gdańsku nową deklarację programową. - Dokument jest zawieszony na stronie Platformy, można się z nim zapoznać. Jak już pani poseł Mucha ma z tym problem, to mogę wskazać miejsce - dodał szef klubu PO.

d3sxpl1

Zwrócił także uwagę, że PO pracuje nad programem na przyszłoroczne wybory samorządowe, który ma zostać przyjęty na konwencji w Łodzi 21 października. - Rozumiem, że są jakieś głosy indywidualne, które mają dodatkowo wzmocnić ten projekt. To dobrze - zaznaczył Neumann.

Pytany, czy dla Joanny Muchy jest jeszcze miejsce w klubie PO, podkreślił, że Platforma jest "partią wolności". - Mamy ludzi, którzy tę wolność traktują w bardzo, czasami, otwarty sposób. Czekam na ten materiał, bo może jakieś ciekawe jedno, czy dwa przemyślania tam będą. Natomiast program partii tworzy się w oparciu o ekspertów, o duże zespoły ludzi, którzy pracują i przewidują też konsekwencje poszczególnych działań - mówił polityk.

d3sxpl1

Podziel się opinią

Share
d3sxpl1
d3sxpl1
Więcej tematów