Trwa ładowanie...
dxu1gep
joanna mucha

Posłanka została pisarką. Joanna Mucha z PO wydaje książkę o świecie po katastrofie

Posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Mucha wkrótce zadebiutuje jako pisarka. - Pisanie to moje hobby - mówi Wirtualnej Polsce. I zdradza swoje obawy związane z premierą książki "Wszystko się stało".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Mucha
Joanna Mucha (Forum, Fot: Adam Chełstowski)
dxu1gep

W tej roli Joanna Mucha jeszcze nie występowała. Wieloletnia posłanka, minister sportu, autorka sejmowej ballady "Nie pucz, kiedy odjadę", a od teraz pisarka. Posłanka zamieściła w sieci okładkę książki "Wszystko się stało". Jak czytamy w opisach wydawnictwa, to opowieść o świecie po tajemniczej katastrofie.

- Pisanie to moje hobby - mówi Joanna Mucha w rozmowie z WP. - Zaczęłam pisać w połowie 2014 roku, skończyłam w 2015, ale pomysł zaczął powstawać już rok wcześniej. Niestety moja praca nie sprzyja intensywnemu pisaniu, po prostu nie ma na nie czasu. Chociaż jak mam już wszystko ułożone w głowie, to pisze mi się bardzo szybko - dodaje Mucha. - Kiedy już skończyłam pisać, a jeszcze przed wysłaniem książki do wydawnictwa, poprosiłam kilkoro znajomych, którzy żyją z pisania, o przeczytanie i uwagi - mówi Joanna Mucha.

dxu1gep

Posłanka obawia się, że jej powieść będzie odbierana w kontekście politycznym, choć nie takie było jej zamierzenie. - Obawiam się, że treść książki będzie odczytywana aluzyjnie. Tak mogłoby być, gdyby ona została napisana dwa lata później, ale ta książka powstała w 2014 i 2015 roku, więc jeśli już, to możemy mówić o jakimś moim przeczuciu, a nie aluzjach do wydarzeń politycznych - tłumaczy Joanna Mucha w rozmowie z WP.

Książka Joanny Muchy trafi do sprzedaży 26 kwietnia. Ukaże się nakładem Wydawnictwa W.A.B.

dxu1gep

Podziel się opinią

Share
dxu1gep
dxu1gep
Więcej tematów