Trwa ładowanie...
ycipk-12ip2y

Irak. Atak rakietowy Iranu na USA. Szef BBN Paweł Soloch: Polscy żołnierze są bezpieczni

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego podsumował zwołane przez Andrzeja Dudę spotkanie dotyczące sytuacji na Bliskim Wschodzie. - Prezydent wspólnie z Mateuszem Morawieckim na bieżąco monitorują sytuację - zapewnia Paweł Soloch.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef BBN Paweł Soloch podsumował spotkanie zainicjowane przez Andrzeja Dudę po ataku rakietowym Iranu na USA
Szef BBN Paweł Soloch podsumował spotkanie zainicjowane przez Andrzeja Dudę po ataku rakietowym Iranu na USA (PAP, Fot: Mateusz Marek)
ycipk-12ip2y

Andrzej Duda spotkał się w Biurze Bezpieczeństwa NarodowegoBezpieczeństwa Narodowego z Mateuszem Morawieckim oraz przedstawicielami Rady Ministrów. Celem spotkania była ocena sytuacji po ataku rakietowym Iranu na USA.

Zebranie trwało niecałą godzinę. Uczestniczyli w nim m.in. prezydencki minister Krzysztof Szczerski, Michał Dworczyk oraz szefowie MON, MSZ i MSWiA - odpowiednio Mariusz Błaszczak, Jacek Czaputowicz i Mariusz Kamiński.

ycipk-12ip2y

Spotkanie w krótkim komunikacie podsumował Paweł Soloch. - Panu prezydentowi i premierowi została udzielona informacja o wydarzeniach na Bliskim Wschodzie. Zgodnie z informacjami nasi żołnierze są bezpieczni. To nie był atak przeciwko nam - zapewnił szef BBN.

- Atak rakietowy był skierowany przeciwko bazom USA. Dzięki dobremu systemowi ostrzegania nie stwierdzono ofiar w ludziach. Sytuacja jest pod całkowitą kontrolą. Polski kontyngent realizuje zadania w ramach swoich obowiązków. Prezydent i premier na bieżąco monitorują sytuację - podsumował Soloch.

ycipk-12ip2y

Zobacz też: Mocny wpis Roberta Biedronia o Donaldzie Trumpie. Europoseł PiS komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-12ip2y
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-12ip2y

ycipk-12ip2y
ycipk-12ip2y
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów