Trwa ładowanie...

Głogów. Saperzy usunęli niewybuch z czasów II wojny światowej

W niedzielę saperzy wywieźli na poligon niewybuch bomby lotniczej, który odkryto na dnie Odry. Na bombę, ważącą około 250 kg, natrafiono podczas prac remontowanych. Przed akcją jej usuwania ewakuowano 200 mieszkańców Głogowa.
Share
Saperzy przewieźli niewybuch na poligon
Saperzy przewieźli niewybuch na poligonŹródło: East News, Fot: Adam Staśkiewicz
d1lgntc

Akcja zabezpieczania niewybuchu i usuwania go trwała ponad godzinę i przebiegła bez komplikacji - podaje Polsat News za PAP.

- Właśnie zakończyły się czynności związane z zabezpieczeniem, wydobyciem i wywiezieniem bomby lotniczej z czasów II wojny światowej. Mieszkańcy dostają już sygnały o możliwości powrotu do domów - powiedział Łukasz Szulikowski z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Czytaj także: Prowadził mężczyznę na łańcuchu po Głogowie

d1lgntc

Niewybuch o wadze 250 kg znaleziono na dnie Odry w czasie prac remontowych. Z pobliskich domów ewakuowano w niedzielę około 200 osób. Umieszczono ich w ratuszu. Na początku przewidywano, że ma ich być około 500, ale część osób opuściła mieszkania już wcześniej.

Na czas wydobycia niewybuchu zamknięto przejazd przez most na Odrze, nie jeździły też pociągi PKP wzdłuż rzeki. Ruch został już przywrócony.

Źródło: Polsat News

d1lgntc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lgntc

Podziel się opinią

Share
d1lgntc
d1lgntc
Więcej tematów