Trwa ładowanie...
d1t5c9d

Duda liderem zaufania. Na podium z Morawieckim i Kosiniakiem-Kamyszem

Spośród wszystkich polityków Andrzej Duda cieszy się największym zaufaniem społecznym - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Na drugim miejscu rankingu zaufania znalazł się premier Mateusz Morawiecki, a na trzecim - lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda
Andrzej Duda (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d1t5c9d

Prezydentowi ufa 42,1 proc. badanych.

Szefowi rządu ufa 40,5 proc. badanych, z kolei szefowi ludowców 39,9 proc. respondentów. Jak podkreśla onet.pl, Władysław Kosiniak-Kamysz ma największą pozytywną różnicę między liczbą ufających i nieufających i wynosi ona 11,1 proc. na jego korzyść. Na czwartym miejscu w sondażu znalazł się Robert Biedroń z wynikiem 37,3 proc. ufających. Tylko Kosiniak-Kamysz i Biedroń mają więcej ufających niż nieufających.

Dalej w sondażu zaufania znaleźli się: Jarosław Kaczyński (31,7 proc.), Beata Szydło (28,8 proc.), Zbigniew Ziobro (27,9 proc.), Katarzyna Lubnauer (27,4 proc.), Paweł Kukiz (25 proc.), Grzegorz Schetyna (21,8 proc.), Jarosław Gowin (20,3 proc.), Adrian Zandberg (14,7 proc.) i Włodzimierz Czarzasty (14,1 proc.).

d1t5c9d

Ziobro liderem nieufności

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro został "liderem" nieufności. Politykowi nie ufa 60,7 proc. badanych.

Na drugim miejscu tego "podium" znaleźli się też była premier Beata Szydło, której nie ufa 58,4 proc. ankietowanych i prezes PiS Jarosław Kaczyński z 57,9 proc. nieufających. Już na czwartym miejscu rankingu nieufności jest Grzegorz Schetyna (nie ufa mu 55,2 proc. badanych). Dalej znaleźli się Jarosław Gowin (52,1 proc.), premier Mateusz Morawiecki (49,9 proc.) i prezydent Andrzej Duda (47,9 proc.).

Co ciekawe, w ostatnim badaniu z końca stycznia, w którym oceniano prezydenturę Andrzeja Dudy, ponad 43 proc. badanych miała niekorzystną opinię na temat rządów sprawowanych przez głowę państwa. Jego prezydenturę pozytywnie oceniło 37 proc. Polaków.

Żródło: Onet.pl

Zobacz też: Donald Tusk kontra Andrzej Duda. Sondaż

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1t5c9d

Podziel się opinią

Share

d1t5c9d

d1t5c9d
Więcej tematów